Bohumín - Rychvald - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Doprava - Cyklisté


Cyklista je ve smyslu zákona o provozu na pozemních komunikacích číslo 361/2000 Sb. ŘIDIČEM! Proto pro něj platí stejné zásady a pravidla jako pro ostatní řidiče. V Bohumíně se setkáváme se dvěma zásadní problémy. Jízda cyklistů po chodníku a jízda v protisměru jednosměrné ulice, nedostatečné vybavení jízdního kola.

Jízda po chodníku

Jízdou po chodníku se snaží cyklisté vyhnout agresivním řidičům na silnicích, ale sami se stávají agresivními řidiči na chodníku.

Jízdou na nevybaveném kole cyklista ohrožuje nejen sám sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Je to velice nefér, protože v případě kolize s motorovým vozidlem nese větší díl viny vždy řidič motorového vozidla.

Přitom s rozvojem cykloturistiky se podstatně snížily ceny základního vybavení. Světlo na osvětlení kola červené nebo bílé barvy lze pořídit již od 100 Kč, přilbu pro dítě od 300 Kč. Když už nemáte své jízdní kolo povinně vybavené,jezděte alespoň osvětleni!

Krádeže kol

V posledních letech se četnost krádeží jízdních kol neustále zvyšuje. Stojí ale za úvahu přemýšlet o ochraně tohoto majetku nejen pro letní sezonu.

Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz