Doprava - Cyklisté
Cyklista je ve smyslu zákona o provozu na pozemních komunikacích číslo 361/2000 Sb. ŘIDIČEM! Proto pro něj platí stejné zásady a pravidla jako pro ostatní řidiče. V Bohumíně se setkáváme se dvěma zásadní problémy. Jízda cyklistů po chodníku a jízda v protisměru jednosměrné ulice, nedostatečné vybavení jízdního kola.
Jízda po chodníku
Jízdou po chodníku se snaží cyklisté vyhnout agresivním řidičům na silnicích, ale sami se stávají agresivními řidiči na chodníku.
Jízdou na nevybaveném kole cyklista ohrožuje nejen sám sebe, ale i ostatní účastníky silničního provozu. Je to velice nefér, protože v případě kolize s motorovým vozidlem nese větší díl viny vždy řidič motorového vozidla.
Přitom s rozvojem cykloturistiky se podstatně snížily ceny základního vybavení. Světlo na osvětlení kola červené nebo bílé barvy lze pořídit již od 100 Kč, přilbu pro dítě od 300 Kč. Když už nemáte své jízdní kolo povinně vybavené,jezděte alespoň osvětleni!
Krádeže kol
V posledních letech se četnost krádeží jízdních kol neustále zvyšuje. Stojí ale za úvahu přemýšlet o ochraně tohoto majetku nejen pro letní sezonu.
Strážník radí
Dobrý den Na fb je další diskuze že nějaká dodávka u Penny sledovala malé holky , prý muži byli v kuklách mohla by MP prověřit tuhle zprávu. Rodiče se začínají bát. Mohli by jste prosím nějaké vyjádření k této zprávě. Díky
Strážník: Oznámení o obtěžování se nepotvrdilo, dívka si jej vymyslela BOHUMÍN - Policisté se od středečního rána zabývali oznámením ženy, která na linku 158 nahlásila obtěžování její nezletilé dcery. K tomu mělo dojít během cesty do školy. Dívka matce a také své třídní učitelce sdělila, že ji měli dva muži v kuklách lákat, aby přisedla do černé dodávky, ve které jeli. Policisté se událostí začali neprodleně zabývat, ale po sérii výslechů, vyhodnocení kamerových záznamů a dalšího šetření zjistili, že ke skutku nedošlo. To nakonec přiznala i sama dívka. Motivem pro její fabulaci měly být informace o krádežích dětí, které dívka zahlédla na facebooku. „Uvedla, že zpráva ji hodně vylekala a myslela si, že její vymyšlené obtěžování by mohlo napomoci k rychlejšímu odhalení pachatelů. Oznámení a následné prověřování policií ji pak mělo natolik „vyplašit“, že se nejprve mamince a poté policistům přiznala, že si vše vymyslela,“ uvedla policejní mluvčí Daniela Vlčková. Byť se naštěstí ukázalo, že šlo jen o bujnou fantazii děvčete a takový skutek se na území města nestal, mohli se v tu dobu policisté i kriminalisté věnovat jiným, také naléhavým případům. Středeční událost tak jen dokládá, jak obrovský vliv na myšlení a chování lidí mají sociální sítě. Neměli bychom zapomínat, že informace na nich nemusí být vždy pravdivé a zároveň mohou vyvolat paniku. „Což ovšem neznamená, že by děti neměly být nabádány k obezřetnosti při kontaktu s cizími osobami," podotkla Vlčková.
Kontakty
Tísňová pevná linka: 156
Pevné linky: 596 092 156
Mobilní spojení: 731 130 666
Ředitel městské policie, manažer prevence kriminality:
Mgr. Bc. Roman Honysz
tel: 596 092 284
e-mail: honysz.roman@mubo.cz
Zástupce ředitele městské policie:
Petr Vachtarčík
tel: 596 092 275
e-mail: vachtarcik.petr@mubo.cz