Bohumín - Rychvald - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Dotazy

10.9.2018, 18:20 - Lukáš

Na ulici Okržní 1055 vždy večer někdo parkuje ve vjezdu na parkoviště.

20.8.2018, 9:35 - Jarda

Dobrý den. Znovu se dotazuji na porušování zákona ohledně provozu sekaček, na pozemních komunikacích a zda li bude toto nějakým způsobem řešeno ? Nedostalo se mi odpovědi a jelikož je zřejmé že MP o této skutečnosti ví jak bude postupovat v opakovaném porušování ? Strážník je v pracovní době povinen v mezích zákona provést zákrok, úkon, nebo učinit jiné opatření, je-li páchán trestný čin, přestupek či jiný správní delikt anebo je-li důvodné podezření z jejich páchání.

Strážník: Upozornily jsme veškeré provozovatele těchto zařízení na sjednání nápravy.

13.8.2018, 18:35 - Pavel

Aha, tak podle §22 zákona 361/2000 sb. při jízdě po kruhovém objezdu musím dát přednost vozidlům přijíždějících zprava, §22 ods.2. proto,že komunikace po které jedu není označena značkou P4,P6 nebo P2 Kruhový objezd odpovídá §2 písm. W. Pokud se pletu, pak se umlouvám a poprosil bych vysvětlení.Děkuji

Strážník: V Bohumíně jsou všechny příjezdové komunikace ke kruhovým objezdům osazeny dopravním značením C1, P4. O značení rozhoduje vždy příslušný správní úřad, v zájmu bezpečnosti provozu bude i nadále na kruhových objezdech umísťována značka Stůj nebo Dej přednost v jízdě, jen ve výjimečných případech, například v místech, kde bude velmi malá intenzita provozu, mají obce možnost ponechat pravidlo pravé ruky a neumísťovat zbytečně čtyři značky Dej přednost v jízdě

10.8.2018, 15:45 - Pavel

Většina křižovatek tvaru "T", na kruhovém objezdu, je v česku uznačených značkamy, hlavní silnice a dej přednost v jízdě. Budete taky v bohumíně tento nedostatek řešit?

Strážník: Okruźní křižovatka bude oznaćena standartně, dle zakona a norem, tak jako ostatni okružní křižovatky v Bohumíně.

2.8.2018, 23:13 - Jarda

Dobrý den. Rád bych se zeptal, jakou znalost mají příslušníci ohledně zákona o provozu na pozemních komunikacích 361/200 sb a s tím související vyhláška o technické způsobilosti provozu motorových vozidel ?? Co se týká vyhlášky o parkovaní v obytných zónách mají znalosti výtečné. Můj dotaz souvisí s události kdy hlídka MP objela sekačku ( místní zahradní firmy ) pohybující se po ulici Mírová směrem k parku před křižovatkou a nezasáhla . Dnes opět tyto sekačky křižovali město po veřejné komunikaci. Jak je možné při kamerovém systému který jistě funguje že se sekačky pohybují po cestách a braní vozidlům v jízdě ? 1. nesplňují zákon 361/200 sb, vyhlášku o technické způsobilosti ( směrové světla, zrcátka, STK + Me! )2. jistě je porušeno i BZOP včetně profesní způsobilosti řidiče. 3 hrozí ohrožení životů a majetku, když tento stroj projíždí křižovatkou bez znatelného směru jízdy či dochází k častému objíždění kvůli jeho konstrukční rychlosti !

1.8.2018, 22:21 - Petr

Dobrý den.muze mi někdo vysvětlit jak se dostane sanitka nebo hasiči ke kališokovemu Jezeru, když bude potřeba, protože tam stěží projede osobní automobil. Děkuji za odpověď.

28.7.2018, 20:33 - Michal

Hezký den, vyzývám vedení MP Bohumín, aby seznámila své podřízené s pravidly jízdy v obytné zóně (rychlost!, přednost zprava). Nevím, jak chcete přimět občany, aby se těmito pravidly řídili, když je nerespektují ani strážnici ve služebních vozech. (Netvrdím, že všichni.) Zároveň žádám, aby se MP Bohumín zaměřila v tomto směru na prevenci a bezpečnost. Obytné zóny jsou především pro bezpečný pohyb chodců, a to píšu jako motorista. Děkuji a zdravím, Michal

26.7.2018, 14:34 - Jarda

Dobrý den Již několik dní parkuje na ulici Osvoboditelů ve vnitro bloku na vyhrazeném místě pro zdravotně postižené občany Škoda Octavia. Nevím, zda má osvědčení pro parkování na tomto místě, ale vůz označen není. Když jsem řidiče na toto upozornil, byl jsem vulgární vykázán a do určitých míst.

Strážník: Vyřešíme.

25.7.2018, 12:42 - Jana

Děkuji za odpověď,určitě budu vaši odpověď na můj dotaz k seniortaxi tlumočit panu Kulovi,řidiči,ale nechce zajíždět se seniory až ke vchodu,protože před nedávnem byl MP pokutován,když zastavil se seniorem u hřbitova v zákazu zastavení.V každém případě se budeme v tomto angažovat nadále,aby alespoň pan řidič měl jakési povolení a určitě toho zneužívat nebude,nemá k tomu důvod.Ještě jednou moc děkuji za rychlou odpověď.Srdečně zdravím.

23.7.2018, 17:08 - Jana

Dobrý den,chci se zeptat,jestli by nešlo udělit řidiči seniortaxi v Rychvaldu zvláštní povolení vjezdu ke zdravotnímu středisku,ke dveřím pouze za účelem vyložení osob?Některé babičky,dědečkové nemají ZTP průkaz a mají problém dojít od cesty.Nebo na koho se obrátit v této věci?Děkuji.

Strážník: Dobrý den. Zvláštní povolení ke vjezdu by mohl vydat odbor dopravy příslušného MěÚ s rozšířenou působností. Což je v daném případě Bohumín. Ale pokud toho nebude zneužíváno a bude to jen ve Vámi uvedených případech a zvítězí zdravý rozum, bude s určitostí na místě i tolerance policie.


Strana:  |< | << | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >>


Copyright © 2006 - 2018 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz