Bohumín - Rychvald - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Dotazy

10.6.2019, 0:20 - Chci spát a klid

Dobrý den, téměř každý den dochází k nadměrnému hluku v průběhu celého dne, ale také během večera na hlavní třídě. U laviček se shlukují skupinky lidí, kteří i přes pozdní hodinu hlasitě hovoří, vyřvávají a prozpěvují. Stejně tak z nejbližších domů vyhrává často do brzkých ranních hodin hudba. Chápu, že někteří lidé nepotřebují brzo ráno vstávat a nemají tedy potřebu ulehnout ke spánku. Noční klid ovšem platí pro každého, stejně tak i v průběhu dne je nutné nepřekračovat zákonnou úroveň hluku. Můžete s tím něco udělat? Od častějších kontrol (minimálně každou hodinu) až po odstranění "lákadel" laviček, nonstop provozu. Bohužel jsem již viděl městské policisty na pochůzce, kteří i přes neuvěřitelný hluk bez mrknutí oka prošli. Byl sic den, ale i ve dne platí určitá omezení. Správně měli strážnici umravnit osoby dole a následně zjistit zdroj hluku v domě. Nejsou placení za procházky. Bohužel se z hlavní třídy stává gheto, kde je normální odhazovat odpadky, vřeštět, řvát a křičet na sebe přes celou ulici, pokřikovat na kolem chodící lidi sprostě, močit a popíjet alkohol. Dle vyhlášky se na hlavní třídě nesmí konzumovat alkohol, přesto se tak děje a ráno se často na chodníku nachází střepy a rozbité láhve.Proč si policisté preventivně neudělají několikrát za noc procházku po hlavní třídě? Navíc máte kamery, tak když vidíte co se děje tak nezakročíte. Stejně tak na ulici jde cítit marihuana, ten pach je obtěžující. Když už policie toleruje kouření marihuany, tak by mohla tyto lidi aspoň vykázat k sobě domů. Hlavní třída má být výstavní, je to první část Bohumína, kterou návštěvníci vidí, přesto hned na lavičkách před nádražím vysedává "smetánka" kousek dál tam kde byla telefonní budka sedí bezdomovci a ztracené existence téměř jako uvítání k ulici, kde to rychle upadá. Město kde stojí zato žít. Také, když už jsem nucen platit poplatky za odpad, by jste se mohli postarat ať není všechen odpad rozházený kolem kontejnerů po nočních a ranních "sběračích" Nebylo by lepší odpad prostě vysypat na ulici ať si to proberou a BM servis to pak uklidí? Fakt už mě na to nebaví se dívat. Máte kamerové systémy, auta, kola, brusle, asistenty co vypadají že je přepere i dítě a v nikom nebudí respekt, dělejte něco. Proč asistenti když mají takové slovo ve své komunitě (vážně bílý kluk a barbína co pomalu vyšla střední) nejdou do těch problémových domů a nevysvětlí lidem že se tak chovat nemohou. Proč si nesednou k těm močí páchnoucím lidem a nevysvětlí jím, že je kde se vykoupat a že nemusí jen pít alkohol a že to není hezké když se spolu hádají. A pokud to nechcou dělat, tak ať sundají tu svou uniformu, páč nás pohled na ně když už neštve tak přivádí k smíchu.

9.6.2019, 12:22 - martina

na ulici spojovací,u rehabilitace, pokuty dáváte za zákaz stání,v pořádku,ale kdy dáte pokutu bílému wv který stojí na chodníku přímo u baráku, spojovací ulice..není to poprvé.. a to i dnes 9.6.2019 ve 12.00.. to tady bydlí policajt,že může??

Strážník: Do dnešního dne přes průběžné kontroly, jsme na takto odstavené vozidlo jak uvádíte nenarazily.

7.6.2019, 22:37 - Radim

Dobrý den, prosím, nedá se něco dělat s rušením nočního klidu na sídlišti před hospodou Prádelka? Lidē jsou tak bezohlední a vůbec si neuvědomují, že vůbec nějaký noční klid existuje. :-(

28.5.2019, 12:02 - Jana

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat.Potřebovala jsem zaparkovat u pošty.Objela jsem celou tržnici,za posledním stánkem jsem odbočila vlevo a zaparkovala za prodejními stánky nejblíž k poště.Byla jsem jen doprovodit syna na nádraží a vyřídit si něco na poště.Byla to otázka cca 10. minut.Paní prodavačka z tržnice po mě křičela,že tam nemám co dělat,že blokuji zásobování.Jsem držitelka průkazu ZTP a nikde poblíž jsem parkovací místo pro tělesně postižené nenašla.Nejbližší je naproti bývalé,provizorní České spořitelně,ale to je pro mě na nádraží a poštu daleko.Můžete mi prosím poradit,kde mám v případě potřeby vyřizování na poště zaparkovat?Děkuji.

Strážník: Dobrý den. S parkovacím průkazem můžete kromě Vámi nenalezeného místa pro tělesně postižené využít dalších tří výhod. Všech však můžete využívat pouze v případě, že je to doopravdy nutné. Pokud potřebujete nezbytně zastavit na místě, kde je dopravní značkou přikázán zákaz stání, můžete, avšak vaše vozidlo nesmí žádným způsobem ohrožovat plynulost a bezpečnost provozu (viz. za tržnicí). Za stejných podmínek můžete s vozidlem vjet i do míst se zákazem vjezdu, ale jen tam, kde je značka zákaz vjezdu omezena dodatkovými tabulkami „jen zásobování“, „mimo zásobování“, „jen dopravní obsluha“ a „mimo dopravní obsluhy“ (viz. u pošty). Za stejných podmínek, tedy v jednotlivém případě, a je-li to naléhavě nutné, mohou držitelé parkovacího průkazu projet i oblastmi označenými jako pěší zóna.

27.5.2019, 12:39 - Pepa

Jak je teda možné, že v obytných zonach po Bohumíně u baráků (před plotem vedle cesty) běžně, trvale parkují auta?

Strážník: Muhou zde hrát roli i jiné faktory, jako je např. vlastnictví uvedených pozemků ap.

24.5.2019, 14:21 - Franta

Tak už je to přes dva dy a odpověď žádná ... :-(

Strážník: Dobrý den. V obytné zóně lze parkovat pouze na místech vyznačených jako parkoviště. Chci podotknout, jak již bylo v minulosti učiněno, že tento web, tahle rubrika není on-line. S pozdravem.

23.5.2019, 12:55 - Franta

Teď je otázka, jeśtli to vůbec někdo čte ... ? Nebo jenom nereagují z důvodu časového vytížení ...

22.5.2019, 18:50 - 1

Jestli se bude dařit, odpověd dostanete za měsíc.

22.5.2019, 17:09 - Franta

Nerad urguji, ale kdy mohu dostat odpověď na svůj níže uvedený dotaz? Dobrý den, může do obytné oblasti označené značkami "obytná zóna" vjíždět tahač (kamion bez návěsu) a parkovat vedle obecní cesty před plotem u rodinného domu? Jde o Bohumín Záblatí, ulice Na Úvoze. Děkuji za informaci.

22.5.2019, 12:00 - Franta

Dobrý den, může do obytné oblasti označené značkami "obytná zóna" vjíždět tahač (kamion bez návěsu) a parkovat vedle obecní cesty u rodinného domu? Jde o Bohumín Záblatí, ulice Na Úvoze. Děkuji za informaci.Strana:  |< | << | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >>


Copyright © 2006 - 2019 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz