Bohumín - Rychvald - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Dotazy

10.6.2023, 23:36 - Nesokol

Dobrý večer, mohli byste , prosím, občas zajet na Tyršovu/Fugnerovu ulici zejména v sobotu večer? V klubovně TK Sokol už třetí sobotu po sobě po turnaji vyhrává hlasitě hudba pozdě do večera, nehledě na hlasitý zpěv a řev. Ted je půl 12 v noci a přijde mi, že se tam snaží dělat uprostřed bloků obytných domů tak trochu bohumínskou Stodolní ulici. Děkuji.

4.6.2023, 15:41 - Nikola

Jezdím s kočárkem po chodníku ul. Bohumínská Rychvald a musím uhýbat cyklistům na kole, kteří jedou po chodníku proti mě anebo zezadu na mě zvoní, abych uhnula. Proto se ptám, kdybyste viděli cyklistu jet po chodníku, budete to řešit? A pokud ano, jak?

12.5.2023, 23:22 - Obyvatel z Okružní

Mohli by jste denně po 22:00 kontrolovat Rafinerský lesík? To co se tam denně děje je peklo. Partičky výrostků se tam chovají jako dobytek. Jsou mega hluční a přidrzlí. A já rád by se někdy v klidu rád vyspal do práce.

1.5.2023, 19:53 - mladek

Dobrý den,provádí MP Bohumín čipování kol?Pokud ano,kdy akde? Dškuji za odpověd.

Strážník: Dobrý den. MP Bohumín čipování kol provádělo, ale už neprovádí. Modernějším způsobem tkz. forenzním značením se zabývá v okolí MP Ostrava a MP Orlová, které dle posledních informací tuto metodu aplikují i ostatním občanům.

29.4.2023, 11:03 - Nick

Chtěl bych se zeptat proč strážníci přehlíží neosvětlené koloběžky jezdící po chodníku? Už podruhé jsem byl svědkem kdy rytíři odpočívali u nádraží ČD a přes křižovatku, přes přechod rovnou na chodník vjede frajer na koloběžce a reakce žádná. Znají Vaší zaměstnanci úplné znění silničního zákonů, kde se píše kam spadá koloběžka a jak by měla vypadát povinná výbava?

25.4.2023, 18:16 - Anonym

Dobrý den. Už po několikáté si děti stěžovali, že byly v hobby parku obtěžování romským dětmi. Kdy i dceru shodili z kola a pokusili se jej rozbít. Chci se tedy zeptat, zda nebude vhodnější musto hlídání popelnic hlídat tato místa. Chápu, že za tyto zákroky nebude moct pan starosta moct točit pr kampaň a navíc ještě bude u této většiny, pardon menšiny nepopulární, ale myslím, že bezpečí děti je přednější.

28.3.2023, 14:46 - Petr P.

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat jestli může auto parkovat v křižovatce? Jedná se o ul. Bezručová, mezi poštou a pomníkem v Záblatí. Pravidelně tam parkují auta a nedá se od tam vyjet. MP jezdí kolem a nic se s tím nedělá. Je to tam celé rozježděné na trávě, protože tam parkují auta, které by tam neměli stát a nejde od tamtud vyjet. Prosím o sjednání nápravy, a nebo o radu na kde se mám obrátit. S pozdravem Petr P.

19.1.2023, 13:12 - Viktor

Dobrý den Na fb je další diskuze že nějaká dodávka u Penny sledovala malé holky , prý muži byli v kuklách mohla by MP prověřit tuhle zprávu. Rodiče se začínají bát. Mohli by jste prosím nějaké vyjádření k této zprávě. Díky

Strážník: Oznámení o obtěžování se nepotvrdilo, dívka si jej vymyslela BOHUMÍN - Policisté se od středečního rána zabývali oznámením ženy, která na linku 158 nahlásila obtěžování její nezletilé dcery. K tomu mělo dojít během cesty do školy. Dívka matce a také své třídní učitelce sdělila, že ji měli dva muži v kuklách lákat, aby přisedla do černé dodávky, ve které jeli. Policisté se událostí začali neprodleně zabývat, ale po sérii výslechů, vyhodnocení kamerových záznamů a dalšího šetření zjistili, že ke skutku nedošlo. To nakonec přiznala i sama dívka. Motivem pro její fabulaci měly být informace o krádežích dětí, které dívka zahlédla na facebooku. „Uvedla, že zpráva ji hodně vylekala a myslela si, že její vymyšlené obtěžování by mohlo napomoci k rychlejšímu odhalení pachatelů. Oznámení a následné prověřování policií ji pak mělo natolik „vyplašit“, že se nejprve mamince a poté policistům přiznala, že si vše vymyslela,“ uvedla policejní mluvčí Daniela Vlčková. Byť se naštěstí ukázalo, že šlo jen o bujnou fantazii děvčete a takový skutek se na území města nestal, mohli se v tu dobu policisté i kriminalisté věnovat jiným, také naléhavým případům. Středeční událost tak jen dokládá, jak obrovský vliv na myšlení a chování lidí mají sociální sítě. Neměli bychom zapomínat, že informace na nich nemusí být vždy pravdivé a zároveň mohou vyvolat paniku. „Což ovšem neznamená, že by děti neměly být nabádány k obezřetnosti při kontaktu s cizími osobami," podotkla Vlčková.

17.1.2023, 18:36 - Občan

Dobrý den. Na Facebooku se rozjela diskuze že údajně někdo honil děti u Masarykovy školy,je to pravda? A ví se kdo to byl popřípadě proč nikdo neinformuje rodiče a děti o obezřetnosti. Děkuji za odpověď

Strážník: Dobrý den. Věc je ve stavu prověřování policií ČR. Preventivně tam bude působit asistent prevence kriminality.

8.1.2023, 19:25 - macher

Dobrý den, dnes jsem jel z Orlové na Rychvald a předjížděli mne u radaru dvě auta ale naskočila tam moje SPZ. Jak je to možné. A není to poprvé, stalo se mi to už také ve Vrbici. Stává se, že auto, které předjíždí z leva tak spz nenapíše, ale napíše to Spz auta z prava i když dodržuje rychlost. Jak je to možné. Děkuji za odpověď.

Strážník: VYJÁDŘENÍ VÝROBCE: Kamera zabírá pouze jeden jízdní pruh na příjezdu k ukazateli rychlosti. Oblast pro snímání registrační značky (RZ) vozidla je ve vzdálenosti 40-50m. Tato vzdálenost je proto, aby zařízení stihlo zpracovat a dostatečně v předstihu zobrazit RZ na displeji řidiči, než mine ukazatel rychlosti. Radarová hlava měří v celé šíři komunikace ve vzdálenosti 15-100m od ní. Výstupem z radarové hlavy je rychlost největšího (nejbližšího) vozidla bez možnosti určení jízdního pruhu. K zobrazení RZ dochází za předpokladu, kdy je z radarové hlavy po definovanou minimální dobu indikováno překročení rychlosti (před tím je zpravidla zobrazován nápis ZPOMALTE) a zároveň se vyskytne RZ na kameře v oblasti pro snímání RZ. Níže popsaná situace je zcela normální, kdy po předjetí dojde k měření rychlosti zcela jiného vozidla než toho, které je v tu chvíli v oblasti pro snímání RZ.


Strana:  |< | << | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >>


Copyright © 2006 - 2023 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz