Bohumín - Rychvald - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Dotazy

25.6.2019, 13:01 - Martina

Fajn, pokud jste pánové nenarazili na spojovací ulici na auta na chodníku u domu, mám to vyfocené, parkuje tam často i černý taxi, dejte mi kde je mám poslat, protite nevěříte.

Strážník: Pomohlo by nám aktuální tel. upozornění.

22.6.2019, 20:56 - Jirka

Skoro celou noc štěká pes u sousedů ba zahradě rodinného domu lze situaci nějak řešit pracuji ranní směny?

Strážník: Je to spíše o osobní komunikaci mezi Vámi a nalezení nějakého řešení. Je to v skutku i složitá věc k případnému řešení správním orgánem.

20.6.2019, 16:47 - Lída

Dobrý den, jak je to s odchytem a umísťováním psů v útulku? Odchytím-li psa nebo vidím-li někde volně pobíhat psa, zavolám MP. Musí hlídka přijet? Musí psa převzít? Má čtečku čipů? Co, když je útulek plný? Převezme hlídka psa i v noci nebo o víkendu? Může hlídka argumentovat tím, že pokud pes není zraněný ani nikoho neohrožuje, tak nemá povinnost psa převzít? (Což je patrně v rozporu s odst.2 §1059 zákona 89/2012 sb.) Děkuji za odpověď.

Strážník: Dobrý den. Pokud je v technických možnostech, tak hlídka MP se vždy o odchyt volně pobíhajícího psa s následným umístěním do útulku pokusí. Vždy přijede a psa od Vás převezme, zajistí případné ošetření a umístění do útulku. Čtečku má, případně zajistí přes veterináře.

15.6.2019, 19:01 - Vasek

Dobrý den chtěl jsem se zeptat kdyz dávají vaší kluci boticky za spatne parkovani v uličce ke kalisoku,protoze nevyuzivaji parkoviste tak muzeme parkovat na hlavni ulici u rodinych domku a zahradek kdyz tam muzou parkovat starousedlici nebo pravidla neplati pro všechny

Strážník: Pravidla určitě platí pro všechny. Ale v daném případě se na takto parkující vozidla (provozovatele) u rodinných domů a zahrádek, resp. na vjezdech k těmto pozemkům (informace z průběžných kontrol), sankce nevztahují. Jedná se v daném případě o soukromé pozemky nebo v kombinaci se sjednaným věcným břemenem. Tedy nedochází k porušování zákona ve smyslu neoprávněného záboru veřejného prostranství, stání na silniční vegetaci ap.

14.6.2019, 22:00 - Radim

Dobrý večer, to opravdu neplatí noční klid pro všechny stejně??? Každý večer a v noci v hospodě a u hospody Prádelka. Momentálně velmi hlasitá hudba, výkřiky, pořvávání. To se vážně musí slušný člověk vždy doprošovat

Strážník: Už jsme se na to zaměřili.

9.6.2019, 12:22 - martina

na ulici spojovací,u rehabilitace, pokuty dáváte za zákaz stání,v pořádku,ale kdy dáte pokutu bílému wv který stojí na chodníku přímo u baráku, spojovací ulice..není to poprvé.. a to i dnes 9.6.2019 ve 12.00.. to tady bydlí policajt,že může??

Strážník: Do dnešního dne přes průběžné kontroly, jsme na takto odstavené vozidlo jak uvádíte nenarazily.

28.5.2019, 12:02 - Jana

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat.Potřebovala jsem zaparkovat u pošty.Objela jsem celou tržnici,za posledním stánkem jsem odbočila vlevo a zaparkovala za prodejními stánky nejblíž k poště.Byla jsem jen doprovodit syna na nádraží a vyřídit si něco na poště.Byla to otázka cca 10. minut.Paní prodavačka z tržnice po mě křičela,že tam nemám co dělat,že blokuji zásobování.Jsem držitelka průkazu ZTP a nikde poblíž jsem parkovací místo pro tělesně postižené nenašla.Nejbližší je naproti bývalé,provizorní České spořitelně,ale to je pro mě na nádraží a poštu daleko.Můžete mi prosím poradit,kde mám v případě potřeby vyřizování na poště zaparkovat?Děkuji.

Strážník: Dobrý den. S parkovacím průkazem můžete kromě Vámi nenalezeného místa pro tělesně postižené využít dalších tří výhod. Všech však můžete využívat pouze v případě, že je to doopravdy nutné. Pokud potřebujete nezbytně zastavit na místě, kde je dopravní značkou přikázán zákaz stání, můžete, avšak vaše vozidlo nesmí žádným způsobem ohrožovat plynulost a bezpečnost provozu (viz. za tržnicí). Za stejných podmínek můžete s vozidlem vjet i do míst se zákazem vjezdu, ale jen tam, kde je značka zákaz vjezdu omezena dodatkovými tabulkami „jen zásobování“, „mimo zásobování“, „jen dopravní obsluha“ a „mimo dopravní obsluhy“ (viz. u pošty). Za stejných podmínek, tedy v jednotlivém případě, a je-li to naléhavě nutné, mohou držitelé parkovacího průkazu projet i oblastmi označenými jako pěší zóna.

27.5.2019, 12:39 - Pepa

Jak je teda možné, že v obytných zonach po Bohumíně u baráků (před plotem vedle cesty) běžně, trvale parkují auta?

Strážník: Muhou zde hrát roli i jiné faktory, jako je např. vlastnictví uvedených pozemků ap.

24.5.2019, 14:21 - Franta

Tak už je to přes dva dy a odpověď žádná ... :-(

Strážník: Dobrý den. V obytné zóně lze parkovat pouze na místech vyznačených jako parkoviště. Chci podotknout, jak již bylo v minulosti učiněno, že tento web, tahle rubrika není on-line. S pozdravem.

20.4.2019, 14:22 - Hobby park

Dobry den, chtela jsem se zeptat, zda budete kontrolovat dodržování zakazu kouření v hobby parku. Opet si tady kuraci zvesela vykuruji a zakaz nerespektuji. Dekuji

Strážník: Určitě se na to i spolu s asistenty prevence kriminality zaměříme.


Strana:  |< | << | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | >>


Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz