Bohumín - Rychvald - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Dotazy

12.8.2016, 20:46 - Tomas

Dobrý den, neuvažuje městská policie o měření rychlosti? Mám pocit že 50 v obci a 20 v obytné zóně nikdo nedodržuje.

Strážník: Už několik let provádíme dohled nad dodržováním předepsané rychlosti v obci.

3.8.2016, 14:07 - Tazatel

Dobrý den, zajímal by mě Vámi doporučený postup v případě, kdy např. automobil přepravní služby blokuje i 10 minut úzkou jednosměrnou komunikaci takovým způsobem, že mezi jeho autem zastaveným vpravo a podélně zaparkovanými vozidly vlevo není předepsaný prostor 3m pro průjezd, dokonce ani 2m. Na slušnou domluvu nereaguje, ačkoliv není problém s jeho autem popojet a prostor zvětšit. Dokážu pochopit ojedinělou situaci, kdy je nutné vyčkat nebo i nepředpisově vycouvat (např. při zásahu rychlé záchranné služby), ale zajímá mě Vaše rada jak obecně nejlépe postupovat v případě, kdy řidič vyloženě provokuje a spoléhá, že než by hlídka policie dorazila, odjede nebo se vymluví na poruchu svého auta. Děkuji za odpověď a Vaši práci, která podle mě mnohdy nahrazuje i činnost Vašich státních kolegů. Občané kteří remcají by si měli představit, jak by město vypadalo nebýt městské policie.

Strážník: Doporučený postup je obrátit se na kteroukoliv složku policie.

1.8.2016, 13:26 - Blažková

Dobrý den, dnes jsem na hřbitově v Záblatí zjistila drobné poškození hrobu a ztrátu kamenné svítilny. Snad se jedné o ojedinělý případ, ale zamrzí bezohlednost vandalů.

28.7.2016, 12:07 - Nonick

Dobrý den, ráda bych požádala strážníky, aby byli k vidění u obchodu s alkoholem na ul. Nádražní. Po celý den se před obchodem shromažďují skupinky konzumující alkohol z něj, posedávají tam na okně, z přilehlého parčíku si udělaly skládku odpadu i toalety. Člověk nemůže ani projít kolem po chodníku. Denně strážníci kontrolují parkování u tržnice, vedle posedávající hloučky s lahví v ruce ale minou bez povšimnutí. Děkuji

Strážník: Budeme tomu věnovat pozornost

27.7.2016, 19:57 - Tom

Dobry den, chtěl jsem se zeptat, jak je to s jízdou cyklisků po chodníků. Dříve se to nesmělo, ale nevím jestli se vyhláška nějak nezměnila. Chodím na procházky s malým dítětem a projít například po hlavní třídě, nebo od Penny ke Kauflandu je dost nebezpečne.

Strážník: Nesmí se to dodnes, všímáme si toho a řešíme v rámci možností.

3.7.2016, 10:00 - quacker

Vrátil bych se kdotazu na pojašeného strážníka: pokud tohle popíráte, tak tady někdo lže a to šeredně. Buď lžete vy a nebo Vaši lidé po hospodách, kteří toto šíří

27.6.2016, 17:09 - Lucie

Děkuji, Mike, ano, máte recht, je to Revoluční, díky za opravu, nicméně i na toto místo se vyhláška vztahuje a rovněž na to, co jste popsal Vy. PS: Screen jsem si pořídila již včera a také ho mám v plánu poslat na Radnici pro pobavení :-D

Strážník: Takže k vyhláškám. Vyhláška č. 3/2008 v platnosti je a mění, resp. ji doplňuje vyhláška č. 2/2013. Abyste mohli k vyhlášce č. 2/2013 příště řádně a fakticky kvelurovat, je zapotřebí si ji přečíst až do konce, kde v příloze 2 je na mapových podkladech města grafické upřesnění vymezených oblastí. Vyhláška č. 3/2008 sice vymezuje prostor od školských zařízení, ale tento objekt k tomuto účelu už dávno neslouží a je z něho ubytovna. Takže společenská škodlivost vlivu ne děti a mládež je minimální.

10.6.2016, 8:46 - Lucie

Dobrý den vespolek, ach ty vyhlášky a jejich zjevně zbytečná existence... 20. dubna jsem zde psala, že by bylo fajn zaměřit se na dodržování vyhlášky, která zakazuje pití alkoholu na veřejném prostranství a to konkrétně v lokalitě u večerky na adrese Bezručova 65 a jejím blízkém okolí. No a kde nic, tu nic, vyhláška se nadále bez povšimnutí porušuje. Paní, která provozuje večerku je vysmátá a vůbec ji nevadí, že sebranka, která tam konzumuje alkohol je nejen hlučná, ale často také velmi konfliktní. Někdy minulý týden tam opět došlo ke rvačce při níž tekla krev a musely vyjíždět MP, PČR i RZS. A to už nemluvím o téměř denním porušování nočního klidu, kdy se parta hlučně se bavících mužů (slušně řečeno) shlukuje kousek vedle večerky a ruší ty, kteří musí ráno brzy vstávat do práce. A tak se ptám, od kdy se hodlají kompetentní orgány věnovat intenzivně této lokalitě? Nevidím totiž sebemenší důvod k tomu, aby ti přizpůsobivější museli stále doplácet na ty méně přizpůsobivé...

Strážník: Vyhláška se na toto místo nevztahuje, ale i proto jsme provedli s těmito občany určitý pohovor. Věříme, že to minimálně z etického hlediska pochopili.

6.6.2016, 18:20 - Vyhláška města

Vážená městská policie ,dopadá to přesně jak jsme si všichni mysleli.Jste už směšní s tou odpovědí - Zaměříme se na tuto lokalitu.Jo,kdyby toto dělali normální slušní občané,tak by jste tu jezdili i dvacetkrát za hodinu aby jste pěkně vybírali do kasičky města , ale bohužel vyhlášku porušují nepřizpusobiví ,tak to raději nevidíte ,protože od nich nic nedostanete.Dělají si z vás akorát srandu a nás slušné občany jenom provokují.Od 21.5 kdy byl vložen první můj dotaz se zde nezměnilo vůbec nic.Je třeba tuto záležitost nahlásit na Městský Úřad aby vyhodnotil situaci a dal vám to asi příkazem , aby jste dbali na dodržování Vyhlášky města.

Strážník: Speciálně na tuto lokalitu se zaměřujeme dnes a denně. Bylo zde uloženo několik blokových pokut ať už ve vztahu k záboru veřejného prostranství, volně pobíhajících psů, požívání alkoholu na veřejném prostranství ap. Strážníci včetně asistentů prevence kriminality tuto oblast kontrolují několikrát denně. Snažíme se dle možností v dané lokalitě eliminovat veškeré protiprávní jednání, ale nemůžeme tam stát 24 hodin denně.

6.6.2016, 16:31 - anonym

Je mi sice 14 ale mohl bych o víkendu občas jit stanovat ?

Strážník: Záleží hlavně na rodičích a kde chcete stanovat.


Strana:  |< | << | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | >>


Copyright © 2006 - 2023 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz