Bohumín - Rychvald - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Dotazy

28.4.2016, 20:20 - XXX

mám stejný dotaz jako barkmann. Doufám, že bude zodpovězen, ne smazán.

28.4.2016, 11:11 - barkmann

Dobrý den, mám dva dotazy: 1. Typove oznaceni radaroveho zarizeni používaného MP Bohumin 2. Podle jakého právního předpisu je prováděno ve vaši lokalitě mereni rychlosti z civilního vozidla neoznačeného jako sl. vozidlo MP, jak ukládá zák. c.553/19 Sb. Včetně obsluhy radaroveho zařízení oblečene v civilnim oblečení, když i státní tj.PCR při teto činnosti musí byť ve stejnokroji. předem děkuji za vámi poskytnute informace, ke spokojenosti občanů. Ba.

Strážník: 1. LTI 20/20 TruCAM, dodavatel ATS-Telecom Praha a.s. 2. Žádný právní předpis neupravuje, jakým způsobem se má radar používat. Pouze předpis, doporučení, pokyny výrobce ve vztahu k typu daného měřícího zařízení. Osoba obsluhující radar je vždy vybavena stejnokrojem s odznakem obecní policie, identifikačním číslem a názvem obce. Pro výkon této činnosti v jiné obci na základě veřejnoprávní smlouvy je vždy vybavena i patřičným zmocněním této obce jako i jiní strážníci v daném místě. Měření je z převážné většiny prováděno radarem upevněném na stativu. Při využití vozidla je to vždy vozidlo ve vlastnictví daného města. Při každém měření je možné nahlédnout do listin, které jsou povinné pro samotný provoz přístroje. Ať jsou to aktuální certifikační a homologizační protokoly, po schválení úseku k měření PČR.

22.4.2016, 6:50 - jajda

Dobrý den, to odhlášené vozidlo je odstaveno v Plzni. Chtěl bych jen poradit na koho se mám obrátit, kdo může vozidlo odstranit. Děkuji za odpověď.

Strážník: V takovém to případě, pokud vozidlo tvoří nebezpečnou překážku v silničním provozu, může o odtahu rozhodnout městská nebo republiková policie. Pokud tomu tak není, měl by vlastník komunikace vyzvat majitele vozidla k odstranění s tím, že pokud tak neučiní do 2 měsíců, bude vozidlo odtaženo na jeho náklady. Předpoklad je, že komunikace bude městská, tak bychom se obrátili na příslušného referenta radnice.

20.4.2016, 14:45 - Lucie

Velice děkuji za rychlou odpověď, avšak po přečtení vyhlášky mi vyvstal další dotaz. Jak je možné, že před večerkou na ulici Revoluční č. 65 (jedna z ulic v obsahu vyhlášky) od rána do večera a od pondělí do neděle vysedávají příznivci alkoholu? Tito lidé jsou tak na odivu celému sídlišti a především pak dětem, což není příliš výchovné, že? Co třeba provádět nějakou kontrolu a pokusit se odstranit tento nešvar?

Strážník: Podíváme se na to.

20.4.2016, 14:23 - Jajda

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat na koho se mám obrátit ve věci odstranění nepojízdného odhlašeného vozidla, které blokuje již několik let parkoviště u našeho sídliště. Chtěl bych vědět jak se má v tomto případě postupovat, jak z mojí strany, tak ze strany příslušných orgánů.Děkuji za odpověď.

Strážník: Upřesněte nám místo takto odstaveného vozidla a my se o to postaráme.

20.4.2016, 13:33 - Lucie

Dobrý den, můžete mi, prosím, zodpovědět, zda v Bohumíně existuje nějaká vyhláška, která zakazuje konzumaci alkoholu na veřejném prostranství nebo před obchody a večerkami? Děkuji.

Strážník: Existuje, v níž jsou vyspecifikovaná místa, kde je to zakázáno. Vyhláška 3/2008 upravena 2/2013. Odkaz: https://www.mesto-bohumin.cz/cz/samosprava/pravni-predpisy/1038-obecne-zavazne-vyhlasky.html

15.4.2016, 17:47 - Jarda

Dobrý den v poslední době se velmi rozmohlo parkování vozidel v ulici Osvoboditelů uvnitř ze dvora za dopravní značkou zákazu - mimo vyhrazené parkoviště.Myslíte že je to v pořádku?

Strážník: Není. Zaměříme se na to.

13.4.2016, 18:09 - :-)

Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda když bych chtěla jet na dálnici se čtyřkolkou zda musím mít dálniční znázku jako auta nebo jak motorky nemusím ji mít děkuji za odpověď

Strážník: Při jízdě na čtyřkolce po dálnici musíte mít platnou dálniční známku což stanoví § 21/1 zákona č. 13/1997 Sb. v platném znění a upravuje prováděcí vyhláška ve vztahu k její umístění na vozidle.

13.4.2016, 11:26 - Jajda

Dobrý den, chci se zeptat, byl jsem kontrolován hlídkou dopravní policie. Policista, který semnou projednával přestupek odešel do služebního vozidla, kde sdělil moje nacionále dalšímu policistovi, který vyplnil pokutový blok. Chci se zeptat jestli muže pokutový blok vyplnit jiný policista, který přestupek neprojednával a nebyl tomuto jednání ani přítomen. Dekuji za odpověď.

Strážník: Je to spíše otázka přímo na policii ČR, ale dle našeho názoru by měl přestupek řešit a i dokončit policista, který úkon k danému jednání začal.

11.4.2016, 18:18 - občanka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat kde a komu nahlásit dealera drog. Na policii ČR a městském úřadě je již několik měsíců hlášeno a pořád se nic neděje. Permanentně se ve vchodě střídají různé existence, jak u dveří tak pod okny si podávájí "psaníčka" a očividně si s tím pán neláme hlavu, že ho vidí půlka sídliště.Došlo to už tak daleko, že nějaký muž pod vlivem drog rozbil sklo u vchodových dveří, když mu dotyčný pán v noci neotevřel a ztrácejí se boty před dveřma. Děkuji za odpověď.

Strážník: Problematiku drog řeší převážně policie ČR.


Strana:  |< | << | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | >>


Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz