Bohumín - Rychvald - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Dotazy

19.6.2014, 11:36 - problémový soused

Dobrý den, mám dlouhodobé problémy se sousedem, který mě v noci budí - bouchání balkónových dveří, dupáním do podlahy, pliváním na balkónové zábradlí, jako poslední přírůstek pomočení se na můj balkón. Můj balkón už zažil i alkoholové zvratky. Domovník tuto záležitost řešit nechce a odkazuje mě na policii. Jeho dotaz, jak vím, že se jedná o moč mi vyrazil dech. Asi ještě nespal nad ránem ve výparech odpařující se moči. Do kdy mohu nahlásit incident a jak mám dokázat, že soused ve dvě hodiny v noci bouchne dveřmi na balkón, hlučně položí zapalovač na zábradlí, při kouření pošle dolů řádný plivanec. Na cestě zpátky opět řádně bouchne dveřmi. A ve čtyři jde třeba kouřit znovu? Nenastěhoval by se nějaký strážník ke mě domů alespoň na měsíc, aby mi někdo konečně věřil?

Strážník: Dobrý den. Věc kterou popisujete je zcela určitě nepříjemná. Obávám se ale, že některé úkony souseda, které popisujete zákonnou oporu nenajdou. Jde spíše o porušení pravidel slušného chování a tolerance. Druhou otázkou je zda jednání je úmyslné, nebo nepříjemné zvuky způsobuje samotný způsob provedení stavby. V určitých případech ve vztahu k hlučnosti přichází na místo měření hygieny, což ale tento určitě není. A rada, zadokumentovat se svědky např poblití, pomočení, zavolat při zjištění policii a věc řešit přes správní orgán města.

15.6.2014, 12:01 - a znova m i můžete napsat,že nen

Andrea Vrožynová‎Bohumín Bohumíňáků Prosím o sdílení! V noci na dnešek byla odcizena Škoda Octavia černé barvy,BÉŽOVÝ INTERIÉR!! Byla zaparkována před ZŠ Čsa. Prosím každého,kdo by něco viděl ať zavolá na městskou policii nebo mi 737134694. Děkuji

11.6.2014, 22:11 - Jack

Zdravím, musím vypadat stejně jako na občance? tzn. můžu mít dlouhodobě např. plnovous, krátké vlasy, dlouhé vlasy, atd. když je na OP nemám?

Strážník: Měla by být zachována podoba, to neznamená, že by jste např. nemohl nosit plnovous nebo krátké vlasy.

6.6.2014, 19:39 - anonym

Dobrý den chci se zeptat kdy konečně začnete dělat pořádek v některých obcích Bohumín, je to už neúnosné jak se stále krade a je to den co noc. a stále se krade... Děkuji za odpověď.

Strážník: Budeme se okrajovým městským částem ještě intenzivněji věnovat.

29.5.2014, 16:12 - Unknown

Máte výběrové řízení každý rok? Nebo máte plné stavy a nebudete nikoho "zatím" přibírat?

Strážník: V současné době máme plný stav. Výběrové řízení se stanoví dle potřeby.

28.5.2014, 10:13 - Unknown

Dobrý den, chci se zeptat, myslíte, že mají absolventi středních škol, s maturitou samozřejmě, nějakou šanci se dostat k policii? Myslím tím v Bohumíně. Předem děkuji za odpověď

Strážník: Maturita jako taková je tou základní podmínkou, aby mohl člověk u policie pracovat. Záleží pak ještě na dalších aspektech, jako je fyzická zdatnost, psychologický profil apod......

25.5.2014, 19:42 - zbytečná cyklostezka

Dobrý den! Jako řidič a zároveň obyvatel bohumína se chci zeptat na co je ta cyklostezka ve skřečoni? Jel jsem autem a cyklista(v trikotu) jel mimo stezku. Stáhl jsem okénko a ptám se ho na co má tustezku a on se mne zeptá kde. Den na to z druhé strany stejně reaguje cyklistka(také v trikotu). Tak se ptám, zdali trikot opravňuje k tomu jezdit mimo cyklostezky a je li tomu tak, tak bych se rád zeptal jestli existuje trikot pro řidiče aut a kde jej seženu?

Strážník: Trikot neopravňuje nepoužívat cyklostezky, pokud se dle mého názoru nejedná o nějaký oficiální cyklistický závod. Pokud je v daném úseku zřízena cyklostezka je každý povinen ji k jízdě užít !

25.5.2014, 10:15 - Honza

Dotaz muzu v nedeli sekat travu nebo je na to nejaka vyhlaska Abych nedostal pokutu diky

Strážník: Žádná obecně závazná vyhláška nebo nařízení to v Bohumíně nezakazuje.

23.5.2014, 17:23 - anonym

nechapu proc tu odstranuji nejake vzkazy ktere jsou pravdive a nejsou vulgarni a uz vubec nikoho neurazi a pritom tady nechaji lzive vzkazy

Strážník: Ještě jednou na vysvětlenou. Charakter této služby je myslím jasně definován v následujících slovech "dotazy"nebo"strážník radí". Nebudeme tady polemizovat o pravdivosti jednotlivých upozornění, ale o vulgaritě, vzkazech a sprostých slovech. To jsou jediné důvody tkzv." cenzury", která v takovýchto případech bude vždy na místě.

19.5.2014, 15:49 - Blažena

Dobrý den, stačí mi na skútru, jehož nejvyšší možná rychlost je omezena na 30 km/h, klasická cyklistická helma nebo musím mít helmu na normální motorku? Děkuji za odpověď.

Strážník: Musíte mít homologovanou přilbu na motocykl.


Strana:  |< | << | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | >>


Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz