Bohumín - Rychvald - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Dotazy

19.5.2014, 4:01 - Občanka

Dobré ránko,tak na ulici 9.května jsme opět od 3:00h v pohotovosti kvůli štěkajícího psa z firmy Alfréd Prus.Můj dotaz tady již zazněl...Cca před třemi týdny jsem se tedy odhodlala a otravovala ve tři hodiny ráno strážníky s tím,aby na jistou firmu poslali hlídku.Pán strážník byl i v tuto ranní hodinu velmi příjemný (to ano),ale zda byla hlídka vyslána,to netuším.Pes nadále pokračuje ve svých šlépějích a já doopravdy už nevím,na koho se obrátit.Děje se to každý den!Chápu,že se v této firmě začíná pracovat velmi brzy,ale na co tam je ten pes (zavřený v kotci), když 24hodin denně sedí v budce pán,který zvedá závoru.Poradíte prosím konečně nějaké řešení?? Děkuji a přeji hezký nasávající den...

Strážník: Vzhledem ke skutečnosti, že ze strany MP byl učiněn pokus ve vztahu k zlepšení situace, který se ovšem minul účinkem, byl ve věci osloven jiný příslušný orgán. Dne 24.5.2014 bylo provedeno orgánem ochrany zvířat proti týrání šetření na místě. Pes (stáří 5 let) není zanedbaný ani týraný. Během dne je pes umístěn v kotci a s noční směnou je vypouštěn do prostoru, který je od zástavby oddělen provozní budovou a manipulačním prostorem. Firma si služebního pes pořídila za účelem hlídání objektu a jeho přítomností se majitel brání častým krádežím v areálu firmy. V případě opakování situace se můžete znovu obrátit na strážníky MP, nebo podejte stížnost na odbor živnostenský a právní zdejšího úřadu, který posoudí, zda se jedná o přestupek. Oslovit můžete i hygienickou správu, která na Vaší žádost provede měření hluku. V krajním případě se lze obrátit i na soud a celou situaci řešit občanskoprávní cestou.

6.5.2014, 17:27 - Nerudova 566

Dobrý den, děkuji za info. Již se sousedy zašleme stížnost na odbor sociální i bytový. Do té doby Vás prostě budemem muset na zvýšený řev rodiny Kůdelů volat telefonicky. Bohužel býváme docela často pryč a ti starší obyvatelé okolo se v rámci obavy o pomstu bojí i vykročit ven. Je třeba tomu utnout tipec a tuto rodinu nechat buď vystěhovat, nebo nesmí chodit řvát před dům. Děkujeme.

5.5.2014, 6:22 - Tovární 428

Dobrý den, mám dotaz,zdali se dá něco udělat s auty které jezdí ráno před šestou hodinou ranní pro rómské občany před dům Tovární 428.Auto vždy řídí rom,podle všeho je sváží do práce.Auto přijede pod okna,čeká na pracující romy někdy i 15minut,ale nejhořší na tom je,že mají auta v totálním stavu,a nechají samožřejmě auto nastartované.Rahot auta,a čekající rom, to je věc.Pokud máte zájem,mám i foto k dispozici. Předem děkuji za odpověď.

Strážník: To jakým způsobem se občan bude pohybovat do zaměstnání je o svobodném rozhodnutí. Druhá stránka by nás ale zajímala. Přivítali bychom Vaše aktuální telefonické upozornění. Foto: policie@mubo.cz

27.4.2014, 15:07 - Nerudova 566

Dobrý den, bydlím na ulici Nerudova 566 (naproti Lidlu). V mém vchodě bydlí i paní Kůdelová s rodinou. Situace je zde katastrofálni, sotva se venku udělá tepleji, tedy již každý den, vezme si tato paní Kůdelová ven židli a spolu se svými dcerami sedí před vchodem a jen řvou, kouří a občas vidíme i alkohol. Zajímalo by mne, jak je možné, že má na cigarety a přesto neustále vyřvává, jak má malé dávky. Vypadá to u nás před domem jak před ubytovnou. Mí sousedí uvažují o petici, že bychom na město zaslali žádost, aby ji vystěhovali. Nebo dá se to řešit jinak, než že pokaždé budeme volat policii? Neustále dělají absolutně nepřiměřený hluk, že i rodina za mnou nechce kvůli tohoto chodit. Přeci není možné, aby celé sídliště muselo poslouchat hluk od této rodiny. Záměrně se nepodepisují, abych neměla více problémů. Prosím o akutní řešení problému.

Strážník: Dobrý den. Jako policie Vám můžeme pomoci ve vztahu k požívání alkoholu na veřejném prostranství, nebo v určitém případě v narušování pravidel občanského soužití. V ostatních věcech odbor sociální, nebo bytový.

16.4.2014, 4:07 - za nájemníky na ulici 9.května 5

Dobré ránko. Můj dotaz tady již zazněl. Jedná se opět o štěkajícího psa ve firmě Alfréd Prus v Bohumíně. Tenkrát mě bylo strážníkem sděleno, že mohu zavolat městskou policii, aby na daném místě sjednala pořádek. Je mi ale trošku hloupé policii obtěžovat např. v třetí hodině ranní :( Tady doopravdy lidé vstávají ráno do práce a pejsek, který hlídá objekt v jednom kuse štěká/vyje...Vím, že to není jeho vina, ale začíná to být už doopravdy neúnosné. Také mě již napadlo, že do objektu zajdu sama a pohovořím se strážným, který sedí večer v budce. Jenže v čem mě pan strážný pomůže? Pes je celý den a celou noc zavřený v kotci a jen štěká, štěká a štěká...Už nevím, koho litovat. Zda nás nájemníky či dotyčného psa, který snad nezná nic jiného než-li kotec. Nebyla by prosím nějaká rada, či nějaké reálné řešení než začne doopravdy jaro/léto a člověk by se mohl vyspat i s otevřeným oknem? Děkuji za odpověď :)

Strážník: Dobrý den. Neberte ohled na nějaké obtěžování ve třetí hodině ranní. Od toho tady policie je. Kdykoliv příště zavolejte. Zkusíme najít nějaké řešení, např. v přemístění.

15.4.2014, 19:55 - jarda korbel

jo jo,škoda že policie nemá skype, mesenger a jiné online programy,které jsou v našem století normální,tohle si přečtou tak za měsíc...jako email.

Strážník: Již kdysi jsme psali k čemu tato rubrika je určena. Proto pro upozornění na aktuální problém použijte prosím např. tel. upozornění.

4.4.2014, 13:17 - Tovarní

Dobrý den! Chci se zeptat, co dělat když na ulici Tovární, někdo pouští hudbu tak nahlas, že to ruší i lidi v okolních domech? Problém je v tom, že tento člověk takto jedná během dne. Nejadná se už náhodou o veřejnou projekci?

Strážník: Je potřebné danou situaci posoudit. Pokud se to bude opakovat, přivítáme Vaše upozornění a celou věc vyřešíme.

4.4.2014, 11:31 - Vrbičák

Dobrý den, jak bude řešit MP společně s Odborem životního prostředí Vrbické jezero?Projížděli jsme se tam na kole,když bylo krásně a bylo to strašné.Dookola celého jezera stálo tolik aut (asi rybářů),jak u kauflandu po výplatách.Auta stála všude,na cestičkách,na trávě,na protipovodňových valech atd.Jsem zvědavý jak to bude vypadat v létě , když se tam nahrnou na ryby ty bandy z Ostravy a okolí.Děkuji za odpověď

Strážník: Na uvedená místa se zaměříme.

25.3.2014, 20:12 - marek

ještě loni jsme jezdily na ryby k odře směr od antošovické lávky na obě dvě strany,prý jsou tam dány zákazy vjezdu?dá se pořídit nějaká povolenka např.pro držitele platné povolenky k lovu?

Strážník: Zákazy vjezdu v daných místech instalovány jsou na základě rozhodnutí města. Povolení k vjezdu se vystavovat nebude. Vozidla mohou parkovat u lávky.

25.3.2014, 20:10 - Zájem

Dobrý den, je v plánu,nějaké výběrové řízení na pozici strážníka městské policie děkuji

Strážník: Prozatím žádné výběrové řízení neplánujeme.


Strana:  |< | << | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | >>


Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz