Bohumín - Rychvald - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Dotazy

3.1.2014, 11:40 - Tomáš

Dobrý den,zakoupil jsem na internetovém e-shopu http://www.q-elektro.cz/ zboží v hodnotě 170 Kč dne 15.12.2013. Bohužel jsem platbu provedl předem převodem na účet a zboží stále nedorazilo. Pokoušel jsem se prodejce telefonicky a emailově kontaktovat, avšak bez úspěchu a telefon je stále vypnutý a internetová stránka již neexistuje. Dočetl jsem se však na internetu (http://obchody.heureka.cz/q-elektro-cz/recenze/), že se jedná o podvod, na který se podává hromadné trestní oznámení.Proto bych se chtěl zeptat, zda lze podat trestní oznámení na tuto podvodnou firmu? Předem děkuji za odpověď

Strážník: Dobrý den. V daném případě bude jednání mít určitou formu podvodu. Je otázkou, zda ve vztahu ke vzniklé škodě se bude jednat o trestný čin. Pokud by těch podvedených bylo více a byli evidovaní policií ČR, tak ano. V opačném případě, podvedeného jednotlivce v uvedené částce pouze o přestupek, který budou řešit příslušné správní orgány měst. Doporučoval bych ale oznámit věc příslušnému oddělení PČR.

18.12.2013, 20:35 - invalida

Dost nme tady mrzí, že vaše reakce na tyto stránky jsou opožděné, a někdy jsou to velice důležité poznatky, pro vaší činnost. Toto sdělím starostovi, jestli mají vaše stránky vůbec nějaký přínos pro potírání přestupků, bezpečnosti a kriminality ve městě.Co se týče starých invalidnách značek, oslovil jsem hlídku a navedl na parkující auto na invalidním parkovišti se starou invalidní značkou. Auto si prohlédli a sdělili mi, /co když je to invalida/ Asi si příště dám za okno fotku svého psa, jak budu parkovat na invalidním parkovišti. Vyjde to na stejno. Chyťte se konečně za hlavu a reagijte na podněty občanů ihned a ne až za týden nebo i delší dobu. Nebo tyto stránky zrušte!!!To vše svědčí o tom, jak vás zajímájí přestupky a trestné činy ve městě, které vás platí.

Strážník: Vážený občane. Tento web, tato služba v dobrém smyslu není a nikdy nebude službou on-line, jak již bylo několikrát uvedeno, neboť charakter této služby je jasně definován ve slovech "strážník radí", "dotazy", není to oznamovací portál, tedy občan nedostane okamžitou zpětnou vazbu a teprve ne v případě, kdy oznamuje věc ve víkendový den. Pro nejbližší zpětnou reakci je pak až následující den pracovní. Ve Vašem případě jste ji v tento den nedostal, neboť i my musíme učinit šetření v dané věci, které by mělo mít komplexně objektivní podobu. Dáváme Vám za pravdu, že se takto označená vozidla ZTP v rozporu se zákonem ještě po tak dlouhém období od konce platnosti objevují. Proto tímto dnem činíme opatření ke sjednání nápravy.

1.12.2013, 5:08 - bydlici naproti

Dobre rano, mame tady 5hodinu ranni a v Bubline Bedrune to stale jede jak o zivot. Chapu ze se chteji mladi bavit, ale neni to uz prehnane? Kdo kontroluje dodrzovani nocniho klidu? Prece neni normalni aby to jejich neustale se opakujici TUC TUC jelo tak hlasite do rannich hodin. Je mozno sjednat napravu nebo je to dotaz ktery by se mel smerovat na vedeni města? Dik

Strážník: Dobrý den. Věc dodržování nočního klidu je parketou policie obecně. Týká se převážně osob konající tuto činnost mimo uvedené zařízení. Narušování nočního klidu provozem provozovny a provozní dobou jako takovou, je otázkou složitější, kde zásadním faktorem je měření hluku hygienou a poté stanovení podmínek z tohoto vyplývajících. Jsme v domnění, že minimálně v jednom případě takovéto měření proběhlo

24.11.2013, 21:54 - Lenča

Dobry chci nahlásit,že už 14 dnů se potulují po Bohumíně 2 velcí psi zřejmě se jedná o psy salašnické dnes ve večerních hodinách byly zahlednuti na ČSA nerada bych,aby se někomu něco stalo prosím o odchyt děkuji

Strážník: Pokusíme se o to.

14.11.2013, 14:23 - ANONIMKA

DOBRY DEN SLA SEM NEDAVNO BRZY RANO PO MESTE A CO SE MI NELIBYLO TO,ZE SEM VYDELA VSUDE ZAPARKOVANE AUTA. NAPR.NAPROTI URADU A PAK VEDLE JAK JE CSOB TO PARKOVISTE TAM PORAD PARKUJI TY SAME AUTA.PRO NE NEPLATI HODIVE PARKOVANI A,KDYZ TAK PROC JE NEODTAHNETE.

Strážník: Vozidla, která v uvedených místech stojí v rozporu s pravidly, denně řešíme ať už v blokovém řízení na místě, nebo oznámením příslušnému orgánu. Zákon nám neumožňuje neřídit odtah těchto vozidel.

4.11.2013, 9:54 - Dobrý den

Dobrý den, v minulém týdnu a včera večer jsem volal na Služebnu městské police a hlásil parkování střbrného fiatu 7T5 9288 na ulici tovární naproti vchodu 425. Přesto, že když přijedu, v pohodě zaparkuji, zřejmě se jim nechce hladat místo na parkovišti. Je to téměř v hranici křižovatky. Kdysi byl na skoro stejném místě problém s modrým chevroletem, tan tam parkovat přestal, tak prosím o upozornění nejlépe botičkou i tohoto občana. Mrzí mě, že i přes dvě hlášení tam nikdo nezajel. A to tam stál ještě ráno v sedm.

Strážník: Od doby Vašeho dotazu sledujeme situaci přes kamerový systém, ale na Vámi upozorňovaný stav jsme nenarazili. Zkuste nás na to nějakým aktuálním, přímým způsobem upozornit, pak celou situaci jednou pro vždy vyřešíme. S pozdravem.

29.10.2013, 20:17 - občan

Můžete sdělit,jakým způsobem se můžeme bránit proti řidiči,který pravidelně ráno ve 04:30h.při odjezdu z parkoviště na ul.Poděbradova vytrubuje ?(používá bezdúvodně zvukové vystražné znamení).

Strážník: Pokud se jedná o pravidelnost, zkusíme si věc v danných hodinách pohlídat.

29.10.2013, 17:45 - občan

Tak a mame tu zase podzim a zimu a již se to zase děje v domě služeb na naměstí Budoucnosti romská mládež posedavající na schodech dělající bordel a krával a když je někdo okřikne tak vyhrožují napadením.Mužu volat v takovém případě nebo operační důstojník mi zase řekne do telefonu že nejsou uklízečí četa aby tam pořad jezdily. Děkuji za brzkou odpověď.

Strážník: Budeme celé situaci věnovat větší pozornost.

24.10.2013, 20:28 - řidič

dobrý den, tak by mě zajímalo, kdy strážníci konečně začnou řešit auta zaparkovaná na samých krajích křižovatky. Už je to opravdu neúnosné, každá druhá křižovatka je v Bohumíně díky takto zaparkovaným autům velmi nepřehledná a řidiči musí zajet skoro doprostřed cesty, aby vůbec viděl.....křižovatka u Pivasu, křizovatka u holičství Adam a další jim podobné. Opravdu tohle k vidění nikde není, jen u nás v Bohumíně

Strážník: Budeme se i této oblasti více věnovat.

22.10.2013, 18:52 - Obyvatelka Bohumína

Dobrý den, přečetla jsem si na městském webu o kontrolách zaměřených na cyklisty a chtěla bych upozornit, že cyklisty stále ohrožují auta zaparkovaná na cyklostezce před poštou v Pudlově. Vidím to hlavně po 14 hodině, nejsou vyjímkou ani 3 auta v řadě.Já vím......nemůžete tam být pořád, ale štve mě ta neohleduplnost a nakonec i riskování se zdravím a životy cyklistů.A je to tam opravdu každý den. Cyklostezka má sloužit pro větší bezpečnost. Jinak Vám přeji mnoho zdaru při Vaši nelehké práci.

Strážník: Dobrý den. Děkujeme za upozornění, už se této problematice věnujeme.


Strana:  |< | << | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | >>


Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz