Bohumín - Rychvald - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Dotazy

20.6.2012, 9:13 - Simča

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,kamaradka dostala pokutu od Vás,a chtěla by to zaplatit složenkou,ale potřebuje vědět č.učtu,kod banky a variabilní symbol,tak se chtela zeptat kde to na Vaší strance najdu.Děkuji

Strážník: Tel.kontakt na referenta finančního odboru 596092274.

17.6.2012, 1:00 - Nevyspaný

Dobrý večer, bydlím u FITškolky a přesto dokážu rozeznat slova "písniček" které se linou z Corza. Jak je to možné, to se v tomto městě nedodržuje noční klid, hygienické předpisy či tak něco ? Nechci ani přemýšlet jak to musí dunět přímo tam. Proč s tím police nic nedělá, proč tam někdo nezajede a nenařídí jím se ztišit nebo jim nezabaví paraturu. Nebo proboha zkontrolujte ty podnapilé děcka kterým často není ani patnáct let...

Strážník: Osoby mladistvé a nezletilé jsou průběžně podrobovány kontrolnímu měření na přítomnost alkoholických nápojů nebo drog. Problém s hlučností ve vztahu k hygienickým předpisům jsme postoupily příslušnému odboru MěÚ k možnosti hygienického proměření.

16.6.2012, 20:06 - cyklista

Všímám si, že řidiči často zastavují na vyhrazeném pruhu pro cyklisty, což nesmí. Objíždět je, je dost nebezpečné. Jak na ul. Štefánikové tak směrem ze Šunachlu na Bohumín, ano parkujou i na "chodníku" Zaměříte se na tyto přestupky?Děkuji

Strážník: Tyto přestupku jsou samozřejmě strážníky řešeny.

11.6.2012, 7:48 - občané

Dobrý den, děkuji Vám za odpověď, ale jak je to s tím grilováním ve městě? Děkuji za odpověď.

Strážník: Žádná omezení se na grilování nevztahují, ale samozřejmě by měla být zachována s určitou mírou tolerance i určitá míra ohleduplnosti.

10.6.2012, 12:22 - občané

Dobrý den, máme velice hlučné sousedy, kteří využívají vlastní posezení u domu, který je ve městě, tudíž v naší bezprostřední blízkosti oken. Odpoledne by se snad jejich "kdákání" dalo snést, jenže oni své posezení využívají do pozdních nočních i ranních hodin. V letních měsících s častým grilováním, kterým nás obtěžují svým kouřovým zápachem(nedá se mít otevřené okno, v létě je v bytě nedýchatelno a to máme děti, či v domě jsou důchodci), hlukem, který se samozřejmě stupňuje s přibývajícím alkoholem. Tak se ptáme, co s tím....můžou vlastně grilovat ve městě, v blízkosti nás všech, kterým vadí kouřový zápach? Pro nás je to velmi obtěžující. A co jejich hlučné bavení? Už jsme několikrát volali k Vám(nemůžeme si stěžovat, vždy jste opravdu rychle zareagovali), jenže se i stalo, že jste "dotyčných" navštívili za noc i 3x a oni si z toho nedělali vůbec nic a dále pokračovali, aníž by se zklidnili. Co se teda děje s tím, pokud třeba ani na potřetí se "společnost" neuklidní? Prosím pomozte, jsme bezradní....Děkujeme za odpověď.

Strážník: Pokud zákroky policie nevedeou k trvalému zklidnění situace, je na místě aby věc řešil příslušný právní odbor MěÚ Bohumín. Obrátil bych se ně.

7.5.2012, 17:07 - BK

Dobrý den, jelikož je na Budovatelské ulici pod ,,Bagincem,, zákaz vjezdu, zajímalo by mě, jestli tento zákaz platí i pro lidí, kteří bydlí na ulici Tovární. Je celkem zdlouhavé objíždět přes Bochemii nebo přes Záblatí abych se dostal na Tovární ulici. Děkuji.

Strážník: Tento zákaz platí pro všechny.

1.5.2012, 11:57 - Janka

Dobrý den, zajímalo by mě, zda strážnici občas "kontrolují" cyklostezky, dnes a denně se setkávám s blbci, kteří jezdí stále v protisměru a myslím si, že jsou v Bohumíně cyklo dostatečně dlouho, aby se lidé konečně naučili jezdit tak jak mají. Pokutují strážníci takové hříšníky, nebo se stále domlouvá?

Strážník: Kontroly se provádějí a začínají se uplatňovat i jiná řešení než je domluva.

24.4.2012, 7:44 - Zvědavý

Dobrý den,kdo prosím vás odpovídá na dotazy obyvatel.Odpověď na dotaz "15.3.2012, 11:51 - Obyvatel" je dost zvláštní,proto, že parkování v obytné zóně určuje zákon,vzdálenost mezi vozidlem a překážkou určuje zákon a parkování před vjezdem taky upravuje zákon.Tak "domluvte se po sousedsku" no nevím?! Je třeba taky myslet na hasiče kdyby nedej bože v těchto místech hořelo.Na toto opatření myslet až po požáru je pozdě :-( děkuji za odpověď.

Strážník: Dobrý den. Na dotazy občanů dle našeho názoru odpovídá kompetentní osoba, která v případech možných pochybností před zpětnou vazbou vždy provádí konzultace v dané věci s příslušnými zainteresovanými referenty. Uvedený tazatel si je již v dotazu vědom, že parkování vozidel v obytné zóně je dovoleno jen na vyhrazených parkovištích. To znamená, že uvádět obecné znění zákona o silničním provozu ve vztahu k zachování průjezdného profilu komunikace 3,5 m pro každý směr jízdy je nerelevantní. Vzhledem k bližší nespecifikaci dotčeného místa a zmínce o toleranci parkování na vesnici, lze předpokládat původ dotazu z této oblasti, kde platí stejné podmínky v rámci obytné zóny jako ve městě. Pomineme-li tyto podmínky a budeme oblast posuzovat z obecného hlediska bez úpravy dopravním značením v souvislosti se zmíněnou garáží, plotem, vozidlem.......tak právě o tom hovoří v obecné rovině ten zmíněný §4 zákona č.361/2000 Sb. Pokud ale dle Vašeho tvrzení upravuje zákon vzdálenost mezi překážkou a vozidlem(z představené situace by se mělo jednat mezi vozidlem a plotem) tak nám tato úprava známa není. V kontextu předešlého dotazu bylo také tazatelem zmíněno posouzení celé situace přítomnou hlídkou MP, která neshledala omezení minimálně při výjezdu z garáže. Proto se nabízí otázka "zručnosti v řízení vozidla uvedeného řidiče, nebo pro lepší posouzení situace na komunikaci přítomnost i jiných zainteresovaných osob" Přirozenou reakcí v závěru naší minulé odpovědi je nabídka opětovné schůzky a nalezení řešení.

23.4.2012, 16:33 - Košáková Ludmila

Dobrý den,slyšela jsem od zedníků, kteří nám budou vyměňovat za 14 dní okna, že sousedi ve vedlejším domě na Nerudově ulici č. 364(Hojdys Lukáš) mají doma ŠTĚNICE. Prý to budou hlásit i na městský úřad. Doufám, že se podniknou co nejdříve kroky k deratizaci?! Jakmile se tato informace rozkřikla po sídlišti, vzniká zde panika z dlouhodobé deratizace. Jen se chci zeptat, zda je někde v blízkosti stejný problém? Děkuji za odpověď. Košáková Ludmila

Strážník: Dobrý den. Vzhledem k tomu, že nevidíme souvislost mezi prací městské policie a Vaším dotazem, potažmo nemáme žádné informace k uvedeným skutečnostem, budeme informovat příslušného vlastníka uvedeného domu.

23.4.2012, 16:11 - Obyvatel

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat, jestli existuje nějaká kamera snímající výběh psů či Rafinerský lesík obecně. Několikrát jsem viděl majitele psů nesbírat psí výkaly svých miláčků. Zvláště se jedná o důchodce, kteří se z nějakého důvodu nechtějí ohnout. Myslím si, že je na čase sem tam udělit pokutu, minimálně pro výstrahu dalším. Děkuji za odpověď.

Strážník: Dobrý den. Samostatná kamera snímající danou lokalitu není městské policii k dispozici. Uvedená místa jsou kontrolována pouze fyzickou přítomností samostatných hlídek, která ale i v době nepřítomnosti dokáže pružně reagovat na jakoukoliv formu upozornění k řešení vzniklých problematik. Přirozenou odezvou na Vaše upozornění bude v tomto případě z naší strany systematičtější zaměření na uvedené skutečnosti.


Strana:  |< | << | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | >>


Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz