Bohumín - Rychvald - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Dotazy

15.3.2012, 11:51 - Obyvatel

Dobrý den,zajímalo by mě jak je to s parkováním v obytné zóně.To,že se nemá parkovat na místech,která k tomu nejsou určená je celkem jasné,ale na vesnici to bez takového "zakázaného parkování" asi ani nejde.Chtěl bych vědět jaká musí být dodržená vzdálenost mezi stojící překážkou a oplocením.Opakovaně mi stojí naproti vjezdu do garáže osobní automobil majitele,který zde ani navíc nebydlí.Mezi mým plotem a stojícím autem je podle mého názoru málo místa a zajíždění před garáž je problematické(min 2x denně tento manévr provádím).A navíc se stává,že při projíždění např.nákladního automobilu mívám opakovaně převrácenou popelnici+odřený plot z důvodu nedostatečného prostoru na projetí nákladního automobilu.Když jsem na místo volal hlídku MP,tak mi bylo sděleno,že prostor je dostatečný a spor si máme vyřešit "po sousedsku".Když jsem požádal majitele auta,aby mi naproti vrat neparkoval,tak mi řekl,že mě naučí jezdit a auto parkuje pořád stejně.Takže ono to "po sousedsku" asi vždycky nejde.Děkuji za odpověď

Strážník: Dobrý den Zákon o provozu na pozemních komunikacích konkrétně neupravuje pravidla parkování ve Vámi zmiňovaných případech. V obecné rovině však platí §4 písm.a) kdy se řidič má chovat ohleduplně a ukázněně, aby svým chováním neohrožoval............. Váš případ by bylo vhodné posoudit ještě jednou individuálně a nejít schůdné řešení.

12.3.2012, 11:49 - Dan

Dobrý den , právě jsem se vrátil ze sběrny surovin vedle Bochemie. Na hromadě tam leží několik jízdních kol zamčených zámky.Toto asi nebudou kola od majitelů , kteří nenašli klíče.Prosím o návštěvu této sběrny a vyšetření odkuď kola pocházejí.Toto není první případ , co jsem viděl kradené věci ve sběrně.Bylo by dobré zaměřit se na všechny takové výkupny v okolí.Provádí MP vůbec nějaké námatkové kontroly ve sběrnách ?

Strážník: Dobrý den. Děkujeme za upozornění, celou věc prověříme. Městská policie samozřejmě namátkově sběrny prověřuje, takže událost nemůže být staršího data.

5.3.2012, 22:36 - fp

opět bych poprosil kontrolování parkování na Tovární ulici. Kromě několikrát hlášeného modrého chevroletu se už před ním rozhodlo parkovat další auto(teda ne auto, ale majitel), který stojí přímo před auty, zaparkovanými na parkovišti, čím se obtížněji vyjíždí, věřím, že méně zručný řidič ta ani najednou nezvládne, ještě se jich časem přidá pár a všem to bude připadat, že to tak má být.....

Strážník: Pokud se takovýto typ parkování opravdu objevuje, zaměříme se na něj.

4.3.2012, 11:28 - max

Bylo by dobrý zdůraznit zákaz stání u Motelu Max.Parkuje se tam jak by značka nebyla a průjezd je dost problematický.A parkování na protější straně vozovky asi taky nebude moc vsouladu se zákonem.Děkuji.

Strážník: Budeme ve větší míře dohlížet na dodržování dopravního značení v uvedeném místě. Z obecné úpravy silničního provozu a to v dodržování průjezdného profilu pro jeden jízdní pruh však bude na místě i jistá míra tolerance jako na jiných místech v katastru obce vzhledem k faktu, že širokosti komunikací jsou takové jako jsou a reálná úprava do přijatelné zákonné podoby je v mnoha případech nereálná. Pokud však půjde o extrémní případ zneprůjednění nebo výrazné ohrožení bezpečnosti, budeme jednat. Co se týče obnovy vodorovného značení, tak to bude učiněno v době přijatelných povětrnostních podmínek.

29.2.2012, 15:05 - občan M - podomní prodej

Dobrý den ,po každé noční se obávám který podomní prodejce mne zase vzbudí,nebo co zase starší příbuzní podepíší.Neustále se zaštiťují např.RWE,ČĚZ a pod.,a lákají lidi na slevu, ale většinou jsou od jiné společnosti a hovoří nepravdy.Dotaz. 1.Když vás zavolám ,přijedete a projednáte přestupek vůči městské vyhlášce? 2.Řeší někdo taky mnohem závažnější věc ,a to že podvádějí lidi tím,že se představují za pracovníky společností kterých nejsou. děkuji za odpověď

Strážník: Určitě přijedeme, již několik takových případů jsme řešili jako přestupek.

28.2.2012, 7:39 - fp

Dobrý den, dnes toto dělám poprvé formou dotazu, i když jsem v předchozích dnech a měsících už několikrát volal. Jedná se parkování auta modrý chevrolet 5T9 1003 na Tovární ulici. Po několika stížnostech včera po 14 hodině opět parkoval až do dnešního rána v obytné zóně mimo parkovací plochy. copak na toho člověka neexistuje žádná páka, nebo Vás má, a Vaše pokuty (pokud nějaké dostává, protože už měl několikrát botičku) absolutně někde. Všichni, když přijedou odstaví si auto na nejbližší volné parkovací míst a to je někdy i na vzdálenějších velkých parkovištích. Včera jsem parkoval zároveň s ním, parkovací místa byly volné, přesto se postavil opět na své oblíbené a zústal tam až do rána. Dnes už není sníh, myslím, že botičky už nezamrzají, tvrdíte tady, že se tam pravidelně zajiždí. Přehlíží se to? Nebo je to strážníkům jedno? Myslím že jednou dvakrát se to dá promíjet, ale tento člověk si myslím, že si z Vás už dělá srandu......

Strážník: Dobrý den V dané věci byla Vámi zmiňovaná skutečnost z naší strany již několikrát řešena v blokovém řízení a učiněno několik oznámení ke správnímu orgánu. Jiná zákonná opatření v naší kompetenci nejsou. Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla je platné.

21.2.2012, 18:58 - Obyvatel...

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda městská policie má v popisu práce procházky po městě Bohumíně nebo mají taky něco dělat jako je dohled na dodržování veřejného pořádku a nemám na mysli jen výtržnosti, ale také pořádek ve smyslu čistoty veřejného prostranství? Na ulici Štefánikova v okolí panelového domu 1076-80 za centrumem je tolik psích výkalů neřku-li hoven, že když jdu domů tak se mi chce zvracet, nemohla by MP při svých "procházkách" dohlédnout na nevychované pejskaře, kteří tam tento poklad nechávají? Jděte se podívat, je to fakt hnus, s dětma vyjít tady ven je nemyslitelné. Bohumín už není město plné rozporů, ale spíše město plné ho..n. Děkuji....

Strážník: I na tuto činnost se strážníci městské policie zaměřují a jsou udělováno desítky pokut.

31.1.2012, 20:26 - Návštěvník

Dobrý den, opět je tu zima a v bývalém domě služeb na náměstí budoucnosti se na chodbě shlukují různé party, které svým chováním a jednáním velmi obtěžují návštěvníky, kteří mezi nimi musí procházet. Zanechávají za sebou opravdu veliký nepořádek a velmi často aroma vykouřené trávy ... Ačkoliv je na chodbě kamera MP a nápis zákazu zdržování se v prostorách chodby, stejně se nic neděje a strážníky není vidět, i když to musí vidět... Opravdu by se s tím nedalo něco dělat?

Strážník: Kamera snímá pouze prostory v 1 nadpodlaží. pokud se tomu děje jinde zaměříme se na to.

29.1.2012, 16:21 - nájemník

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat....je v Bohumíně nějak limitován počet nájemníku v bytě? Myslím tím tohle-v licitaci byl vylicitován byt starším manželským párem a přistěhovali se k nim dcera s manželem, třemi dětmi, pak další manželský pár o dvou dětech. Takže v bytě bydlí 11 lidí. Převážná část jsou romové. Jedná se o velikost bytu 2+1.

Strážník: Počet lidí bydlících v bytě limitován není. Občanský zákoník v platném znění však říká, že : "Pronajímatel má právo požadovat, aby v bytě žil jen takový počet osob, který je přiměřený velikosti bytu a nebrání tomu, aby všechny osoby mohly řádně užívat byt a žít v hygienicky vyhovujícíhc podmínkách." (§ 689 odst. 1 z. č. 40/1964 Sb. občanský zákoník v platném znění). V případě, že nejsou osoby řádně přihlášeny k odběru služeb spojených s užíváním bytu, mohlo by se jednat o důvod pro výpověď nájmu bytu.

20.1.2012, 22:08 - Kuba

Dobrý den, při výjezdu z kruhového objezdu ve Vrbici(u dálnice) směr na Vrbici je zakaz vjezdu vozidlům nad 12t, 12t znamená okamžitá hmotnost vozidla,nebo maximální povolená hmotnost? příklad: pojedu s tahačem bez návěsu,s okamžitou hmotností 8t ovšem maximalní povolena hmotnost tohoto tahače je podle ORV 40t, mužu s takovýmto vozidlem v tuto danou chvíli když jsem "prázdný" projet Vrbicí?

Strážník: Jedná se o okamžitou hmotnost.


Strana:  |< | << | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | >>


Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz