Bohumín - Rychvald - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Dotazy

29.1.2012, 16:21 - nájemník

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat....je v Bohumíně nějak limitován počet nájemníku v bytě? Myslím tím tohle-v licitaci byl vylicitován byt starším manželským párem a přistěhovali se k nim dcera s manželem, třemi dětmi, pak další manželský pár o dvou dětech. Takže v bytě bydlí 11 lidí. Převážná část jsou romové. Jedná se o velikost bytu 2+1.

Strážník: Počet lidí bydlících v bytě limitován není. Občanský zákoník v platném znění však říká, že : "Pronajímatel má právo požadovat, aby v bytě žil jen takový počet osob, který je přiměřený velikosti bytu a nebrání tomu, aby všechny osoby mohly řádně užívat byt a žít v hygienicky vyhovujícíhc podmínkách." (§ 689 odst. 1 z. č. 40/1964 Sb. občanský zákoník v platném znění). V případě, že nejsou osoby řádně přihlášeny k odběru služeb spojených s užíváním bytu, mohlo by se jednat o důvod pro výpověď nájmu bytu.

20.1.2012, 22:08 - Kuba

Dobrý den, při výjezdu z kruhového objezdu ve Vrbici(u dálnice) směr na Vrbici je zakaz vjezdu vozidlům nad 12t, 12t znamená okamžitá hmotnost vozidla,nebo maximální povolená hmotnost? příklad: pojedu s tahačem bez návěsu,s okamžitou hmotností 8t ovšem maximalní povolena hmotnost tohoto tahače je podle ORV 40t, mužu s takovýmto vozidlem v tuto danou chvíli když jsem "prázdný" projet Vrbicí?

Strážník: Jedná se o okamžitou hmotnost.

19.1.2012, 11:18 - ffff

cenzurujete,hmm,mažete.hmm,tak si dejte facebook,tam můžřeme diskutovat i o vás.zda jste zbyteční,nebo ne a podobně.

Strážník: Tato rubrika byla vytvořena proto, aby Vám strážník odpověděl na dotaz, dovedl poradit a pomoci. Neslouží však k tomu, aby jste si jako občané mezi sebou vyměňovali názory, obviňovali se navzájem a v neposlední řadě za použití vulgárních slovních obratů. V takovýchto případech bude cenzura vždy na místě. Přes facebook si nadávejte třeba celý den.

16.1.2012, 19:01 - Petr

Dobrý den, chtěl bych se vás zeptat, zda hodláte používat váš nový radar i v nočních hodinách (s tím, že by jste během krátkého časového intervalu vystřídali více stanovišť)? Má osobní zkušenost z pátečních a sobotních večerů je taková, že se řidiči taxislužeb v úsecích s rychlostním limitem 50km/h klidně pohybují rychlostí i 130km/h. Po cestách lítají, jako by jiných účastníků silničního provozu nebylo (mnohokrát mě již dostali do hodně nebezpečných situací) . Kdyby byla na vaší straně jen špetka vůle, tak papíry nemá už půlka z nich a ta druhá půlka by konečně začala jezdit slušně. O tom, jak se chovají na nádraží, netřeba se rozepisovat. Takže, bych se rád zeptal, proč tu páku pořádně nepoužijete, když už jí konečně máte? Závěrem bych chtěl dodat, že toto není ojedinělý výkřik do tmy, ale ve svém širokém okolí nevím o nikom, kdo by chápal, proč razantně nezakročíte??? (když tristně selhává PČR)

Strážník: Dobrý den. Zastupitelstvo Města Bohumína celou řadu let zastávalo názor a je zcela odpovědné si říci že oprávněný, aby se městská policie věnovala výhradně, resp. zabezpečovala místní záležitosti veřejného pořádku a věc kontroly rychlosti byl plně v kompetenci PČR. Když však požadavky města na PČR ve vztahu k uvedené oblasti nebyly naplňovány, ať už je to z jakýchkoliv důvodů, dalo zastupitelstvo k zakoupení radaru, jako doplňkové části úkolů MP zelenou. Dnes používáme radar 2 - 3 krát týdně a v současnosti přijímáme opatření i na měření ve večerních hodinách.

12.1.2012, 22:03 - Aleš

Dobry večer mužu vědět proc policie nedělá nic proto aby zabranila dalsim nekalostem pedofila ktery se pohybuje po Bohumine a vsichni o nem vi?Vaše obraceni ¨na pčr je celkme nemístne jelikož i vy patříte k lidem kteří v této věci určitě mohou zasahnout a pokud se mýlim tak budu rad když uvedete vše na pravou míru

Strážník: Ano s určitostí patříme k těm lidem, kteří mohou k řešení dané věci přispět a také se o to snažíme. Není nám lhostejný pocit těch samotných občanů, kteří se do taková situace mohou dostat, nebo dostali. Ale byla opravdu přijata opatření, jak z naší strany, tak policie ČR.

10.1.2012, 19:45 - Řidič Váňa

Dobrý den, nedávno jsme se přestěhovali do bytového domu na ulici Janáčkova. Před jednim z vchodů je rezervace pro parkování invalidy, doplněné SPZkou. Jedná se o 7m dlouhou plochu pro malé třídvéřové autíčko. To mi nevadí, taky tak můžu jednou skončit. Co mi vadí, je že tam to auto neparkuje. Ne vždy, ale velmi často parkuje za domem, na travnaté ploše. Pro mě jako pro řidiče tím často vzniká problém - vepředu stát nemůžu, tam bývá plno a 7m parkovacího prostoru zabírá rezervace(na které nikdo nestojí). Vzadu parkovat také nemůžu, neboť bych autem zablokoval onoho invalidu, který tam často stává, a ten by pak nemohl odjet. Chci se tedy zeptat, pokud má vyhrazené parkoviště pro své vozidlo, nemá povinnost ho tam také parkovat?

Strážník: Dobrý den. Samotný takto handicapovaný občan může příslušný úřad požádat o zřízení takovéhoto parkovacího místa. Zákon však nikde nehovoří o tom, že by mělo být striktně využíváno a že např.toto vozidlo nemůže být zapakováno např. o 100 m dále. V tomto případě by měly platit etické a morální zásady a svou roli sehrávat i ohleduplnost jak ze strany Vás občanů, kteří na uvedené ulici bydlíte, tak i opačně. V dané věci Vám nezbývá, než se se s uvedeným vlasníkem parkovacího místa slušně domluvit, nebo se pak obrátit v uvedené věci na vlastníka komunikace, který by v dané věci mohl zaujmout patřičné kroky. Dále je na posouzení, zda parkováním v zadní části za domem je parkování na zeleni. Pokud tomu tak je obaťte se na nás a věc budeme řešit.

9.1.2012, 5:59 - Martin

Dobrý den, chtěl bych podruhé upozornit na stavění aut na ulici Ostravské a přilehlé uličky ve St. Bohumíně. Řidiči své auta staví do zatáčky, na trávu (teď to spíše vypadá jako bahno) a i do zákazu stání, a zároveň na chodník.(Nemluvím o tom jak lidi mají bezpečně projít cestou. Při výjezdu z jiné ulice musí řidiči spoléhat na to, že nic z jiné ulice nejede... Nelze přes auta vidět. Myslím si, že je poblíž i parkoviště (u firmy Kolík). Tento problém je v ranních hodinách při kontrolách a poté v době návštěv. Děkuji

Strážník: Zaměříme se na toto parkování, zejména pak na parkování vozidel v křižovatkách.

8.1.2012, 12:36 - katarina

dobrý den je tomu asi týden co jsem viděla pána který stál u zastávky na chanově jak je hospoda na růžku.šla jsem jen ke kamarádce v pozdních hodinách a jen z té zastávky vykoukl pak se jen podíval kterým směrem jdu a vydal se za mnou když jsem přidala tak přidal taky nevím kdo to byl.byl vysoký asi tak 180 cm,měl na sobě černou chlupatou kapuci takže jsem ho pořádně neviděla měl na sobě vše černé.předem děkuji

Strážník: Máme již několik takovýchto poznatků, které se ve spolupráci s PČR snažíme řešit a předcházet jejich vzniku.

3.1.2012, 9:36 - Helena

Dobrý den mám obchod a někdy mi tu chodí zloději je možnost se na Vás připojit aniž bych musela volat když jich přijde víc není čas na volání,ale slyšela jsem ,že je nějaký přístroj nebo tlačítko a Vás to už s alarmuje děkuji za odpověď.

Strážník: Přijďte v kteroukoliv dobu v pracovních dnech od 07.00 - 14.00 hod na městskou policii a celý systém kontroly Vašeho objektu a jeho podmínky Vám vysvětlíme.

2.1.2012, 22:49 - Nikol

Dobrý večer prosím vás chci se zeptat jestli víte otom že tady po Bohumíně lítá (úchyl) všichni se otom baví na Facebooku a bojí se vylízat ven...Jedna kamarádka mi řekla že stojí i u zimního stadionu a ukazuje holkám intimní věc a taky že si před něma masturbuje.. A také že nějakou dívku znásilnil na lávce jak se jde přez vlakové nádraží..Děkuju předem za odpověď

Strážník: My nemáme takové informace. Zkonzultujeme celou věc s policií ČR a v případě takovéhoto hrozícího nebezpečí Vás určitě budeme informovat.


Strana:  |< | << | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | >>


Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz