Bohumín - Rychvald - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Dotazy

29.12.2011, 14:00 - Lukáš

Dobrej mám dotaz jak to vypadá na silvestra ,budou nějaké zátahy na akcích ?:)

Strážník: Bude klasická preventivní kontrola. Samozřejmě, že budeme dohlížet na to, aby nebyl ohrožován život a zdraví poluobčanů, páchána škoda na majetku, nebo hrubě narušován veřejný pořádek. Je to však výjímečný okamžik, kde by měla být nejen ze strany police určitá míra tolerance.

15.12.2011, 8:10 - Lenka

Dobrý den, kam odvážíte toulavé pejsky, když je útulek plný?

Strážník: V současné době nemáme informace, že byl byl útulek plný. V případě, že takový stav nastane a nejde o nárust psů geometrickou řadou, je daný pes prozatimně umístěn na MP, nebo je dohodnuto např.s nálezcem, že si psa nějaký den ponechá, než se uvolní místo v útulku. V opačném případě se dohodne umístění v jiných útulcích okolních měst.

26.11.2011, 21:12 - Radka

Dobrý den, také bych byla ráda informována o tom, na co se ptá paní Krausová (příspěvek 18.11.2011, 12:35 - Krausová) - o bohumínském útulku a o údajném prodeji psů... Informace mi můžete zaslat i na mail: matonogova@seznam.cz. Velmi děkuji.

strážník: Psí útulek v Bohumíně-Šunychlu slouží k umisťování zatoulaných psů. Pejsci jsou prezentováni na fotografiích na webových stránkách městského úřadu, průběžně v Oku, a díky obětavým lidem také na facebooku. V případě přeplněného útulku prezentuje Městský úřad Bohumín pomocí fotografií pejsky u příležitosti pořádání různých akcí. Díky těmto aktivitám se daří pejsky umisťovat do domácího chovu. Psi mají zajištěné veterinární ošetření, které zajišťuje MVDr Přibylová. Do psího útulku také pravidelně dochází kontrola z Krajské veterinární správy pro Moravskoslezský kraj Karviná. Lidé, kteří mají zájem o pejska z útulku, musí správci předložit platný občanský průkaz a uhradit poplatek ve výši 100,-Kč. Také při převzetí pejska podepisují protokol, ve kterém se zavazují, že do půl roku ode dne převzetí psa, se stávají pouze opatrovníky psa. V případě, že se v tomto termínu přihlásí majitel, jsou povinni mu psa předat. V této době dochází také ke kontrolám chovu psů ze strany Městského úřadu v Bohumíně. Správci v útulku jsou zodpovědní pracovníci, vedou přesnou evidenci o předávání psů, kterou předkládají odboru životního prostředí, kde jsou tyto informace dále zpracovávány. O pohybu psů je vedena přesná evidence. O psy v útulku je dobře postaráno, kotce jsou čisté, psi jsou pravidelně venčeni ve výbězích a někdy jsou vyváděni dobrovolníky i na procházky. Náš útulek se díky zodpovědné práci všech zaměstnanců řadí mezi nejlepší.

10.11.2011, 6:42 - **

Ano beru že jim vynadali ale nemusí se navažet do jejich barvy.Byl bych rad aby se to už neopakovalo

9.11.2011, 20:10 - **

Muj syn dnes se svými kamarady procházel kolem masarykovy základni školy A lozili po plotě. Policiste jim vynadali že skačou jako opice a začali se navažet do jejich barvy. Bylo to dneska kolem 15:30 Má se takhle městský policista chovat?

Strážník: Ploty nejsou proto, aby se po něch lozilo. Je v pořádku, že strážníci toto jednání dětem vytkli. Tomu Vašemu druhému tvrzení nevěřím.

9.11.2011, 15:04 - Baracuda

Dobrý den, chtěla bych se zeptat , bydlím , v bohumíne, tzv " za parkem " A CHCI SE ZEPTAT " jestli je normální že když zavolám na MP , a chci nahlásit, že v širokém okolí jsou jedinci , kteří i přesto že je zhoršená kvalita vzduchu na zahradách pálí listí, plasty , a podobné suroviny které jsou při zapálení silné páchnoucí a dýmicí , hlídka byla vyslána, ale po odchodu se z vesela hrabe a páli listí dál , na vlastní oči jsem to viděla a jsem svědkem , není to poprvé ani naposled , buť jsou lidé tak hloupí a nebo , to že je hlídka napomene nemá žaden učínek . Měly by se dávat pokuty a ne jen upozornění , jednoduše řečeno BOHUMÍN JE MĚSTO VE KTERÉM STOJÍ ZA TO DÝCHAT !!! , Byly bychom rádi kdyby se začlo něco dít, a dělat proto abychom mohli jít v klidu s dětma na procházku , a nebo si klidně sednout na zahradu . Děkuji za kladné vyřízení . Přejí Příjemný zakouřený den .

Strážník: Předpokládám, že se jednalo o včerejší den 09.11.2011. Hlídka ve vztahu k pálení listí v této lokalitě zasahovala 2 krát a z dostupných informací byla obě dvě pálení uhašena a věc občanům vysvětlena. Rozumný a inteligentní člověk, který vnímá situaci s ovzduším v našem městě by listí nepálil vůbec. Pálení, které neobtěžuje okolí sice zakázáno není, ale vzhledem k rozptylovým podmínkám v podzimních a zimních měsících v tomto regionu to bez zamoření okolí nejde. Město Bohumín již zvažuje nějaké právní kroky k tomu, aby tato situce byla účinným způsobem regulovaná.

27.10.2011, 19:39 - tomáš

chtěl bych s zeptat jestli bohumín čipuje jízdní kola proti krádeži a jaká je cena .

Strážník: Čipuje a cena pro občana města je 350,- Kć. Nejedná se ale o satelitní vyhledánání takto načipovaného kola. Kažkému zájemci je do kola umístěn 10 místný magnetický čip, pořízena fotodokumentace a událost je zadokumentovaná. V případě zcizení jsou data zaslána do centrální evidence odcizených takto technicky načipovaných věcí.

30.9.2011, 11:27 - Martin

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat zda není možné v tyto měsíce kontrolovat (případně pokutovat)obyvate okrajových části města Bohumín -Záblatí, Skřečoň atd. ,obyvatele kteří pálí na zahradách kdeco (trávu,listí,větve).Navečer se nedá vyvětrat a když jezdím na kole, tak co kousek každý něco pálí.Když náhodou vidím hlídku tak jen projíždějí a ještě jsem je bohužel neviděl zastavit, ale snad se mýlím.děkuji.

Strážník: Na poukazovaný skutek se v těchto měsících zaměřujeme. Můžete nás však i kdykoli upozornit. Občan by neměl tímto svým jednáním obtěžovat okolní obyvatele.

26.9.2011, 23:35 - val

Dobry den mam dotaz ohledne parkovani na ulici Tovarni dnes uz nebylo zadne misto k zaparkovani ani na jednom z parkovist kde mam teda auto zaparkovat? dekuji

Strážník: Zkusíme ještě provézt nějaké opatření ve vztahu k déle odstaveným vozidlům na uvedených parkovištích. Pokud ale nebudou úspěšná budete muset parkovat na jiných vyhrazených místech jako parkoviště, nebo požadovat po vlastnících přilehlých pozemmků vybudování dalších parkovacích ploch.

23.9.2011, 13:42 - Lucie

Za poslední dobu u mě doma asi 3x zvonila obchodní zástupkyně z RWE a jednou nějaký obchoďák, co nabízel digitální TV. Myslela jsem, že podomní prodej je v Bohumíně zakázán, ale obchoďák se do mě navezl, že přece od lidí nevybírá žádné peníze, že nabízet služby může. Jak to tedy je v tomto případě? Měl obchoďák pravdu?

Strážník: Neměl pravdu. Tržní řád vymezuje místa pro nabídku, prodej zboží a poskytování služeb mimo provozovnu určenou k tomuto účelu kolaudačním rozhodnutím podle zvláštního zákona1), dále stanoví kapacitu, přiměřenou vybavenost, dobu prodeje a poskytování služeb na tržišti, pravidla pro udržování čistoty a bezpečnosti na tržišti, pravidla pro zajištění řádného provozu, druhy prodeje zboží a poskytování služeb, na které se nařízení nevztahuje a zakázané druhy prodeje zboží a poskytování služeb.


Strana:  |< | << | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | >>


Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz