Maják - městská policie Bohumín - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Aktuální dění

V poledne dne 29.9. nám bylo oznámeno, že se v kolejišti ČD pohybují cizí osoby. Hlídka pak v ul. Lidické zajistila dva muže, kteří převáželi do blízké sběrny surovin odcizený kovový materiál ČD. Na místě si oba výtečníky převzala hlídka PČR.

Po půlnoci si pak hlídka v ul. Mírové všimla muže, který do vozidla nakládal betonové obrubníky ze stavby parkoviště. Po spatření hlídky se muž pokusil před hlídkou ujet, což se mu nepovedlo. Odcizené obrubníky pak vrátil zpět na místo a za své počínání si vysloužil blokovou pokutu.

Dalšího dne před půlnoci nám oznámila paní, že z okna domu v ul. Sv. Čecha vidí dva muže, kteří ji večer okradli ve vinotéce v ul. Mírové. Dle popisu pak strážníci oba podezřelé muže omezili na osobní svobodě v ul. Alešové a předali PČR.

Dne 2.10. dopoledne hlídka řešila další krádež kovů z areálu ČD. V tomto případě si muž odcizený kovový materiál ukrýval v křoví v ul. Lidické. Když pak hlídka ukončila jeho pilnou činnost, vše musel odnést zpět a byla mu udělená bloková pokuta.

Dalšího dne dopoledne nám oznámil strážník mimo službu že u prodejny Lídl se pohybují dva podezřelí mladíci. Dozorčí si situaci před prodejnou začal sledovat kamerovým systémem a po chvíli uviděl oba výtečníky, jak z prodejny vyvezli 4 větší bedny a dali se na útěk. Když pak začla muže honit hlídka MP, tak muži bedny odhodili a utekli do kukuřice za ul. Šunychelskou. V bednách pak strážníci objevili 194 ks větších balení balení kávy v hodnotě přes 8 500,-kč. Zboží pak bylo vráceno prodejně.

Dne 4.10. v noci nám bylo oznámeno, že se něco děje na stavbě národního domu na nám. Svobody ve Starém Bohumíně. Kamerou na náměstí dozorčí zjistil, že na lešení domu je muž, který se snaží odcizit hliníkový žebřík, který je součásti lešení. Muži se žebřík odcizit nepovedlo, ale poškodil ho a při odchodu z místa odcizil alespoň pracovní nářadí. Netušil však , že již se blíží autohlídka, která muže omezila na osobní svobodě v ul. Malé. Jelikož se jednalo o známou kriminální osobu a vzhledem ke způsobené škodě si muže převzali policisté ČR.

Dne 5.10. večer hlídka na parkovišti firmy v ul. 1. máje ve Skřečoni kontrolovala podezřelého muže a bylo zjištěno, že se jedná o hledaného muže policii. Muž byl předveden na OO PČR.

Dalšího dne večer hlídka u mostu v ul. Drátovenské zahlédla muže, který v křoví něco prováděl. Strážníci zjistili, že tento mladý muž zde kontroloval obsah kabelky, kterou chvíli předtím strhl z ramene ženě v téže ulici. Poškozená pak strážníkům sdělila, že se s mužem o kabelku přetahovala, ale muž byl silnější a s kabelkou utekl. Vše předáno na místě PČR.

Copyright © 2006 - 2023 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz