Maják - městská policie Bohumín - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Aktuální dění

Dne 21.6. večer nám bylo oznámeno z Rychvaldu, že po ul. Bohumínské se pohybují dva výtržníci a dělají nepořádek. Hlídka pak v úseku cca 2km této ulice zjistila dva vysypané odpadkové koše, rozbitou prosklenou stěnu autobusové zastávky a u rozcestí před hranicí s Bohumínem byla vytržená betonová lavička a těsně u křižovatky byla postavena uprostřed komunikace. Hlídka poblíž tohoto místa pak omezila na osobní svobodě dva podezřelé pachatele (19 a 20 let) a celý případ si pak převzala na místě PČR. Oba dva mladíky již předtím hlídka řešila v ul. Petřvaldské pro jejich hlučnost spolu s dalšími čtyřmi mladíky.

Dne 23.6. dopoledne hlídka byla svědkem události, když značně podnapilý cyklista narazil do zaparkovaného vozidla Š – Octávie a z místa nehody se snažil ujet. Hlídka pak muže zajistila a taktéž předala do rukou PČR.

Téhož dne pak hlídka v Rychvaldě v ul. Lutyňské řešila založení černé skládky, kde přestupce odložil domovní odpad, plasty a šatstvo. Muž pak vše uklidil a za svoji činnost si vysloužil uložení blokové pokuty.

Dne 27.6. časně ráno nám bylo oznámeno, že v bytě v ul. Štefanikové dochází k fyzickému napadení ženy. Po příjezdu na místo pak pachatel napadl i zasahující hlídku a za použití donucovacích prostředků byl zpacifikován a předán přivolané hlídce PČR. Zraněnou ženu z bytu odvezla záchranná služba.

Dne 29.6. k večeru nám bylo oznámeno z marketu v ul. Šunychelské, že z prodejny právě utekl zloděj s odcizeným zbožím. Dle popisu pak hlídka v parku P. Bezruče zajistila muže  ve věku 26 let z Polska vč. odcizených láhví alkoholu. Zboží bylo vráceno prodejně a pachateli byla uložena bloková pokuta za majetkový přestupek.

Dne 30.6. k večeru dozorčí na kamerovém systému zahlédl muže, který na Masarykově náměstí vyhazoval odpadky do květinových záhonů a tím zakládal černou skladku. Při spatření hlídky MP se pak dal na útěk, ale v ul. Husové byl strážníky dostižen. Poté pak všechny odpadky ze záhonů posbíral zpět do košů a vysloužil si blokovou pokutu.

Dalšího dne v Rychvaldu v ul. Lutyňské hlídka odhalila dalšího zakladatele černé skládky, když muž do zeleně odložil domácí odpad. Taktéž tento milovník životního prostředí vše uklidil a za přestupek získal blokovou pokutu.

Téhož dne nám bylo oznámeno, že dva muži něco odcizují ze sběrny ČD v ul. Na hrázi. Hlídka pak v ul. Lidické oba zajistila vč. odcizených pružin z vagónu a dalších odlitků. Vše pak bylo vráceno na místo a řešeno zaslouženou pokutou.

Dne 2.7. večer nám bylo oznámeno všímavou dámou, že v ul. Alešové dochází k odcizení izolačního materiálu ze stavby zateplení věžových domů. Ujíždějící vozidlo napěchované izolačním materiálem pak hlídka dojela u křižovatky ul. Příční s ul. Štefánikovou, 4ks balení izolace byly vráceny zpět a oba muži z Karviné byli vyřešení blokovou pokutou.

Copyright © 2006 - 2023 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz