Maják - městská policie Bohumín - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Aktuální dění

Dne 28.11. dopoledne si hlídka všimla v Rafinérském lesíku na lavičce ženy, která dle popisu odpovídala zlodějce, která předchozího dne kradla v supermarketu v ul. ČSA. Hlídka ženu omezila na osobní svobodě a při konfrontaci v prodejně se ke všemu doznala a přislíbila vše vrátit či uhradit. Přestupek byl postoupen právnímu odboru MěÚ k dořešení. Dále byla tato žena z Karviné podezřelá z tr. činu  loupeže, ke které došlo o něco později v ul. ČSA, kde byla starší ženě o holích vytržena kabelka a postižená paní pak upadla a zranila se. Podezřelou ženu jsme předali do rukou PČR.

Dne 3.12. večer hlídka v ul. Drátovenské omezila na osobní svobodě hledaného muže a předvedla jej na OO PČR.

Ve dvě ráno pak nám bylo oznámeno z NSP ve Starém Bohumíně, že se někdo dobývá do vrátnice. Hlídka na místě zjistila, že došlo k vloupání do bufetu nemocnice, ale pachatelé se již na místě nenacházeli. Po chvíli přijel poblíž nemocnice taxík, do kterého chtěl velmi rychle nastoupit podezřelý muž. Strážníci muže zajistili, předali PČR a ten se k vloupání do  bufetu doznal. Druhému kumpánovi s odcizenými cigaretami se povedlo z místa utéci před příjezdem hlídky.

Velice odvážně se zachoval náš strážník, když ve svém volnu doma v Horní Suché dne 5.12. večer venčil svého psa. Všiml si volání o pomoc nezletilé dívky, kterou fyzicky napadal muž. Strážník muže upozornil, aby upustil od svého chování a dívku pustil. Dívka se muži vyškubla a chtěla utéct. Muž se však za dívkou opět pustil, chytil jí a chtěl ji někam odvléct. Strážník pak muže doběhl, na místě jej omezil na osobní svobodě a byla na místo přivolána PČR. Při dalším šetření bylo zjištěno, že muž je již v podmínce pro předchozí pokus o znásilnění.

Copyright © 2006 - 2023 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz