Maják - městská policie Bohumín - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Aktuální dění

Dne 4.11. před půlnocí nám bylo oznámeno, že ve Skřečoni vniknul na zahradu rodinného domu neznámý muž. Hlídka muže omezila na osobní svobodě a po zjíštění jeho totožnosti dále vyšlo najevo, že se jedná o hledaného muže ve věku 35 let. Strážníci muže předvedli na OO PČR.

Dne 10.11. odpoledne nám bylo oznámeno, že v supermárketu v ul. Šunychelské došlo ke krádeži zboží a zloděj z místa utekl. Díky záznamu z kamerového systému města strážníci muže zajistili v ul. Drátovenské. Mladík ve věku 18 let již cestou stačil prodat odcizené kávy a tak byl předán do rukou PČR.

Dne 23.11. dopoledne hlídka při kontrole parkoviště v ul. Tovární nalezla odcizené vozidlo Škoda Octavie, které bylo předchozího dne odcizeno v Brně. Vše si převzala PČR.

Ve tři ráno dne 29.11. hlídka kontrolovala podezřelého muže, známého recidivistu ve věku 34 let, který na kole převážel kufr s nářadím. Strážníků tvrdil, že nářadí je jeho a používá je na fušky. Ráno pak bylo zjíštěno, že v ul. ČSA bylo vykradeno vozidlo BM servisu a z něj kromě jiných drobností byl odcizen kufr s nářadím. Strážníci si pak pro odcizený kufr dojeli, vrátili ho pracovníkům bohumínské firmy a muže si převzala hlídka PČR.

Dne 28. 11. o půlnoci nám bylo oznámeno, že u kruhového objezdu v Šunychlu je hořící vozidlo Seat Leon. Hlídka přivolala hasiče (vozidlo hořelo několikametrovým plamenem) a v okolí začala pátrat po řidiči. Po chvíli nalezla ukrytého muže ve věku 35 let, který měl u sebe kanistr s benzínem a taktéž byl celý od benzínu. Tento muž ovšem hořící odcizené vozidlo nezapálil, ale v blízké autoopravně vnikl do vozidla, z kterého vytrhal zadní sedadla a benzínové čerpadlo na nádrži benzínu a přes vytvořený otvor houbičkou kradl benzín a houbu vymáčkaval do kanistru. Tohoto muže, který se začátkem roku vrátil z výkonu trestu si a v trestné činnosti pokračoval hlavně ve Skřečoni, si převzala PČR a nyní se již nachází ve vazbě. Vozidlo odcizené v Polsku s odcizenými českými SPZ podpálil jeho kumpán.

Dne 3. 12. dopoledne v Rychvaldě nám bylo oznámeno pátrání po omileté dívence, která ráno odjela do školy, ale do školy v Orlové již nedorazila. Strážníci pak dívenku našli v ul. Orlovské a předali ji do rukou policie a vyděšené mamince.

Dne 4. 12. okolo poledne hlídka pokračovala v očistě města od závadových osob a v ul. Trnkové omezila na osobní svobodě hledaného muže ve věku 29 let, který se delší dobu vyhýbal nástupu výkonu trestu a pokračoval v páchání trestné činnosti. Muž byl předveden na OO PČR.

Copyright © 2006 - 2023 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz