Maják - městská policie Bohumín - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Aktuální dění

Odpoledne 6. června zadržela hlídka v Rychvaldu řidiče (30) z Bohumína, který měl soudní zákaz řízení motorových vozidel. Téhož dne večer asistovali strážníci rybářské stráži při kontrole Záblatského rybníka. Přistihli tady čtyři pytláky s nahozenými pruty a čtyřmi ulovenými kapry.

 

V Rychvaldu neušly 6. června pozornosti strážníků dvě značně podnapilé ženy (34, 69). Matka s dcerou se potácely z restaurace i se šesti nezletilými dětmi ve věku od šesti měsíců do 11 let. Dechová zkouška u žen prokázala 1,8 a 2,1 promile. Na místo musela být přivolána sociální pracovnice, která incident dále řeší ve vlastní kompetenci.

 

V Koperníkově ulici kontrolovali strážníci večer 7. června řidiče (52), který byl očividně pod vlivem alkoholu. Na místě nafoukal 2,2 promile. Navíc se vydal podroušený na projížďku, ačkoli měl být tou dobou ještě v práci. Zaměstnavatel s ním proto okamžitě rozvázal pracovní poměr a kvůli alkoholu za volantem čelí trestnímu stíhání. Na dalšího provinilce za volantem narazili strážníci o hodinu později na náměstí T. G. Masaryka. Díky místní znalosti zastavili »šoféra« (30), který vůbec nevlastní řidičské oprávnění. A krátce po půlnoci zkompletoval trojici zadržených hříšníků motorista (32) z Ostravy, který uvízl v síti v Orlovské ulici v Rychvaldu. Zkouška prokázala, že řídil pod vlivem pervitinu.

 

Před půlnocí 12. června rozbil neznámý pachatel na nádraží okno vlaku. Hlídka prověřila okolí a zadržela podezřelého (20) z Bohumína. Byl opilý a choval se agresivně. Přenocoval proto na záchytce a jeho noční eskapády na nádraží nyní řeší policie.

 

Po půlnoci 13. června reagovali strážníci na oznámení, že v Husově ulici kdosi demoluje zaparkované auto. Při činu následně přistihli mladého muže (27) z Rychvaldu. Postih za poškozování cizí věci mu paradoxně nehrozí. Frustrovaný motorista si totiž vybíjel zlost na svém vlastním vozidle.

 

Další pirát silnic, který šoféruje, přestože to má zakázané, se po poledni 22. června proháněl Hraniční ulicí. Jízdu však mladíkovi (25) z Ostravy překazili strážníci. Ti se téhož dne večer pustili také do pronásledování pachatele krádeže v supermarketu v ulici Čs. armády. Ačkoli se dal lapka (23) ze Slovenska na útěk, spravedlnosti neunikl.

 

Omladina si oblíbila upravený areál v Gliňoči. Místo toulek přírodou tady ale pořádá mejdany. Jeden takový překazila hlídka v podvečer 23. června. Alkoholový dýchánek rázně ukončila a podnapilé náctileté předala rodičům.

 

Vyslovený zákaz šoférování se míjí účinkem také u Slováka (33) zadrženého ráno 26. června u základní školy v Rychvaldu. V pořádku nebylo ani jeho auto. Pozornost hlídky totiž upoutal chybějící nálepkou technické kontroly.

 

V červnu strážníci odchytili a umístili do útulku 11 volně pobíhajících psů. Vyřešili na místě 130 přestupků a dalších 30 předali k dořešením kompetentním orgánům. Převezli dvě osoby k vystřízlivění na záchytku a přistihli čtyři podomní prodejce. Ve třech případech poskytli pomoc zraněným, dvakrát asistovali u dopravní nehody a dvakrát u otevření bytu. Na kontě měli také jedenáct výjezdů k chráněným objektům, jejichž narušení signalizoval pult centrální ochrany.

Copyright © 2006 - 2023 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz