Maják - městská policie Bohumín - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Aktuální dění

* Díky osobní znalosti zastavila hlídka ráno 1. července motocyklistu v Lidické ulici. Věděla, že muž (37) z Karviné nemá pro jízdu na motorce oprávnění. V pořádku nebyl ani jeho stroj. Lustrace prokázala, že registrační značka pochází z jiného motocyklu. Strážníci proto předali piráta silnic k dořešení republikové policii. Další známou firmu, která šoféruje, přestože to má zakázané, poznala a zastavila hlídka po poledni 16. července v ulici Osvoboditelů. Za volantem auta seděl muž (32) z Bohumína, který má zákaz řízení do roku 2022. Třetí (ne)řidič uvízl v síti večer 26. července v ulici Zbytky v Rychvaldu. Autem se tady proháněl mladík (19) z Orlové. Tomu měl zákaz šoférování skončit příští rok, ale kvůli jeho porušení se mu stopka protáhne.

* Večer 2. července hlídka přistihla dalšího hříšníka na silnici. Při kontrole v Šunychelské ulici odhalila řidiče (35) z Bohumína pod vlivem návykových látek.

* Tak dlouho se odsouzený (32) z Bohumína vyhýbal nástupu do vězení, až po něm bylo vyhlášeno pátrání. Odpykání trestu ale neunikl. Strážníci jej 7. července vypátrali a předali policii.

* Pětičlenná parta mladých zlodějů ukradla 12. července větší množství kávy z prodejny Lidl. Díky popisu z kamerových záznamů hlídka při kontrole okolí zadržela lapku (17) z Bohumína a jeho parťáka (18) z Orlové. Ti pak přiznali ještě totožnost tří dalších kompliců. I se zajištěným zbožím si věc převzala republiková policie.

* V Nádražní ulici strážníci 14. července večer zajistili muže (43), který odpovídal popisu podezřelého z krádeže platební karty.

* Před půlnocí 20. července dopadli strážníci podezřelého z vloupání do prodejny potravin v Rychvaldu. Přistihli jej během kontroly v Porubské ulici. Zadržený (30) z Rychvaldu se k vloupání doznal.

* Týdenní mravenčí práci věnovali strážníci pátrání po automobilu a jeho osádce, jež 22. července figurovala v případu krádeže v automyčce v ulici 9. května. Dvojice pachatelů tady vypáčila zásobník mincí samoobslužného vysavače. Strážníci porovnali bezpečnostní záznam z myčky s nahrávkami městského kamerového systému. Postupně dokázali zmapovat pohyb vozidla, identifikovat jeho espézetku a posádku. Poznatky pak předali policii.

* V červenci strážníci odchytili a umístili do útulku 13 volně pobíhajících psů a zajistili dva poraněné dravé ptáky. Vyřešili na místě 211 přestupků a dalších 49 předali k dořešením kompetentním orgánům, přičemž největším letním nešvarem je narušování občanského soužití a rušení nočního klidu. Řešili založení černých skládek v ulicích Tovární, Studentské a Čs. armády, opakovaně také v Nádražní. Převezli tři osoby k vystřízlivění na záchytku, ve třech případech poskytli pomoc zraněným, dvakrát asistovali u dopravní nehody a třikrát zasahovali u nepovoleného pálení listí. Na kontě měli také dvanáct výjezdů k chráněným objektům, jejichž narušení signalizoval pult centrální ochrany.

Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz