Maják - městská policie Bohumín - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Aktuální dění

Hledané osoby

• Večer 10. března zadržela hlídka v jednom z bytných domů v Okružní ulici muže (25) z Bohumína, na kterého byl vydán příkaz k zatčení. Ženu (32) z Ostravy, po které bylo vyhlášeno pátrání, pak strážníci zajistili 21. března v Orlovské ulici v Rychvaldu.

 

Zákazy řízení

• Ráno 13. března v ulici Zbytky v Rychvaldu zaregistrovali strážníci vozidlo, se kterým se nesetkali poprvé, a věděli, že se jím pohybuje šofér se zákazem řízení. Za volantem seděl i tentokrát. Muži (31) z Dolní Lutyně platí zákaz šoférování až do roku 2022.

• Dalšího (ne)řidiče odhalili strážníci 23. března v Orlovské ulici v Rychvaldu. Šlo profesionálního vojáka české armády (34), kterému řidičské oprávnění odebral jeho útvar.

• Večer 31. března se řidič (59) z Bohumína dopustil dopravního přestupku v Šunychelské ulici. Při následné kontrole se ukázalo, že má v databázi také zákaz řízení. Vypršet mu měl nyní v květnu. Muž se ale dušoval, že o žádném zákazu neví. Řešením se proto budou zabývat další orgány.

• 31. března před půlnocí na sebe porušením dopravních pravidel upozornila žena (31) z Bohumína v ulici Čs. armády. Také neměla za volantem co pohledávat, zákaz jí platí až do letošního listopadu.

 

Řízení pod vlivem

• Když 4. března odpoledne spatřil řidič (31) z Ostravy hlídku v ulici Osvoboditelů, snažil se krkolomným manévrem vyhnout kontrole. Tím ale ještě více upoutal pozornost. Po zastavení se šofér choval nervózně, ale test na alkohol nic neprokázal. Následoval test na drogy, který už pozitivní byl. Muž měl v těle pervitin nebo speed, odběr krve však odmítl.

• Před půlnocí 7. března stavěla hlídka řidiče (49) z Rychvaldu u místní benzinky v Orlovské ulici. Zjevně byl pod vlivem alkoholu, což prokázala i zkouška. Nafoukal 1,52 promile.

 

Trestná činnost

• Později večer 7. března docházelo v bytovém domě ve Štefánikově ulici k opakovanému narušování občanského soužití. Přivolaná hlídka na místě zadržela muže (33) z Ostravy. Byl silně opilý, nafoukal bezmála tři promile, a při bezpečnostní prohlídce u něj strážníci našli nůž. Muž putoval na záchytku a pak do rukou policie.

• Hlídka vyrazila po telefonickém oznámení 13. března odpoledne na sídliště v Tovární ulici. Přistihla tady tři podnapilé děti. Nafoukaly od 0,86 do 1,06 promile. Malé ochmelky si na místě převzali rodiče a případem se bude zabývat sociálka.

 

Pořádková činnost

V březnu strážníci odchytili a umístili do útulku dvanáct volně pobíhajících psů. Vyřídili na místě 152 přestupků, mimo jiné šest drobných krádeží v obchodech, a dalších sedmnáct předali k dořešení kompetentním orgánům. Byly mezi nimi i tři případy zakázaného podomního prodeje. Strážníci se zabývali také založením čtrnácti černých skládek. Nepořádníci dostali pokutu a smetí museli uklidit.

Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz