Maják - městská policie Bohumín - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Aktuální dění

Na silnicích

• Dopoledne 8. května zastavila hlídka ve Štefánikově ulici řidiče ze Slovenska (32), který se dopustil dopravního přestupku. Muž byl značně nervózní, a tak mu strážníci dali fouknout a podrobili jej testu na přítomnost návykových látek. Střízlivý byl, ale test prokázal užití pervitinu.

• Při kontrole v ulici 1. máje hlídka 8. května odpoledne spatřila vozidlo, kterým se pohyboval drogově závislý (35) z Bohumína. Zastavila jej a vyzvala k testu. Muž však odmítl, takže si ho na místě převzala republiková policie.

• Kolem poledne 15. května v ulici Jana Palacha hlídce opět díky místní znalosti neuniklo auto řízené ženou (35) z Bohumína, která měla v minulosti problémy s opiáty. A pod vlivem pervitinu byla i tentokrát.

• V Drátovenské ulici narazila hlídka 22. května před půlnocí na vrávorajícího mladíka (17) z Bohumína na neosvětleném kole. Po zastavení odmítal s hlídkou cokoliv řešit, a protože byl agresivní, museli strážníci sáhnout po poutech a donucovacích prostředcích. Nakonec se výrostek podrobil i testu na alkohol, přičemž přístroj zaznamenal 1,66 promile.

• Podivnou jízdou na sebe 23. května upozornil řidič v Opletalově ulici. Po zastavení byl z jeho dechu prokazatelně cítit alkohol. Protože odmítl dechovou zkoušku i odběr krve, hrozí mu ve správním řízení vysoká pokuta a zákaz řízení.

• Večer 25. května strážníci pronásledovali auto, které uhánělo Seifertovou ulicí vysokou rychlostí a nejistě manévrovalo. Zastavili jej v Čáslavské ulici, kde dali šoférovi fouknout. Tester ukázal u muže (34) z Bohumína 0,61 promile.

• Hodinu před půlnocí 26. května spáchal místní řidič (25) přestupek v Orlovské ulici v Rychvaldu. Při kontrole se ukázalo, že má do letošního září soudní zákaz řízení.

V terénu

• Dopoledne 8. května zajistili strážníci v bytovém domě v Bezručově ulici odsouzeného (37) z Bohumína, který se vyhýbal nástupu do vězení. Putoval do rukou policie.

• Při kontrole v ulici Petra Cingra přistihla hlídka 3. května v opuštěném zahradním domku skupinku nezletilých. V chladném počasí zřejmě sáhli po něčem na »zahřátí«. Patnáctiletá dívka totiž při kontrole nadýchala 0,52 promile. Opilou slečnu předali strážníci rodičům a případem se bude zabývat sociálka.

• Hlídka 9. května spolupracovala s ostrahou supermarketu v Šunychelské ulici, která zadržela při krádeži v prodejně dvě děti. Dívka (14) a chlapec (13) z Bohumína se snažili odcizit cukrovinky. Stejně jako v předchozím případu odvezla hlídka děti rodičům a oznámila případ pracovníkům sociálního odboru.

Pořádková činnost

• V květnu strážníci odchytili a umístili do útulku čtyři volně pobíhající psy. Vyřídili na místě 143 přestupků, z toho 125 dopravních, a dalších pět předali k dořešení kompetentním orgánům. Zabývali se také založením deseti černých skládek. Nepořádníci dostali pokutu a smetí museli uklidit. Průběžně strážníci i asistenti prevence kriminality monitorovali problémové lokality, také i a předali k nápravě desítky závad.

Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz