Maják - městská policie Bohumín - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Aktuální dění

* Nejistá jízda mladíka (19) z Bohumína upoutala hodinu po půlnoci 21. července hlídku ve Štefánikově ulici. Po zastavení byl řidič nervózní a rozhodně ne svěží. S popíjením měl očividně větší zkušenosti než se šoférováním. Na místě nafoukal 2,03 promile.

* V ulici Za Věží strážníci odpoledne 29. července zahlédli vůz, který ze služby důvěrně znají. Už v něm v minulosti přistihli hříšníka (29) z Bohumína, který dál jezdí, i když přišel o řidičský průkaz. Hlídka auto zastavila a známou firmu za volantem opět načapala.

* Dopravním přestupkem na sebe večer 6. srpna v rychvaldské ulici Zbytky upozornil řidič (27) z Orlové. Při projednávání prohřešku strážníci ucítili odér, které rozhodně nepocházel ze stromečku na zrcátku. Dali řidiči fouknout a na displeji přístroje se ukázala hodnota 1,44 promile.

* Hlídka vyrazila 20. srpna k telefonicky oznámené srážce dvou aut v Petřvaldské ulici v Rychvaldu. S údivem zjistila, že v jednom z nabouraných vozů nikdo není. Dalším překvapením bylo jméno uprchlého řidiče, které se shodovalo s atletickou legendou. Jinak ale dotyčný se svým jmenovcem nic společného neměl. Nehrál fair play a neuměl moc běhat. Po krátkém pronásledování jej strážníci dostihli. Důvodem útěku muže (41) z Ostravy byl alkohol, v krvi měl 0,66 promile, a k tomu soudní zákaz řízení.

* V půl třetí ráno 22. srpna se trhanou slalomovou jízdou pohyboval vůz v Opletalově ulici. Není divu, že jeho řidiči (24) z Dolní Lutyně dělalo problém udržet přímý směr. Strážníci ho zastavili a podrobili dechové kontrole, která ukázala 2,36 promile.

 

Pořádková činnost

O prázdninách strážníci odchytili a umístili do útulku sedmnáct volně pobíhajících psů. Vyřídili na místě 372 přestupků, mimo jiné čtrnáct drobných krádeží v obchodech či sedmnáct porušení obecně závazných vyhlášek. Dalších čtyřicet přestupků nebylo možné vyřešit pokutou na místě, a tak je strážníci předali k dořešení kompetentním orgánům. Hlídky se zabývaly také založením deseti černých skládek a převezli tři podroušené osoby na záchytku.

Copyright © 2006 - 2023 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz