Maják - městská policie Bohumín - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Aktuální dění

Maják městské policie
Dopravní kontroly
• Po půlnoci 2. listopadu v Jateční ulici hlídka využila místní znalosti a zastavila vůz, s jehož řidičkou se nesetkala poprvé. Mladá žena (24) z Bohumína si totiž odmítá odříct šoférování, i když přišla o řidičský průkaz.
• Dopravním přestupkem na sebe odpoledne 8. listopadu upozornil řidič (36) v Palackého ulici. Při následné kontrole se choval nervózně, proto strážníci přistoupili k testu na přítomnost návykových látek. Ten prokázal užití pervitinu, a tak si řidiče převzala republiková policie. Sepsáním protokolu ale případ neskončil. Provinilec den nato opět sedl za volant a znovu narazil na hlídku, tentokrát Policie ČR. Začal silniční kontrole ujíždět, ovšem strážníci, kteří dostali hlášení, pomohli kolegům a vůz zadrželi ve Štefánikově ulici. Nebylo překvapením, že řidič byl opět pod vlivem pervitinu.
• Večer 17. listopadu chtěla hlídka vyřešit dopravní přestupek v ulici 9. května a zastavila řidiče (28) z Bohumína. Při kontrole vyšlo najevo, že má zákaz řízení motorových vozidel až do roku 2025.
• Po půlnoci 22. listopadu ve stejné ulici upoutala pozornost hlídky nejistá jízda šoféra (49) z Bohumína. Byl to neskutečný hazardér. Nikdy žádný řidičský průkaz nevlastnil a ještě byl opilý. K dořešení si ho převzala policie.
Hledané osoby
• Odpoledne 10. listopadu na třídě Dr. E. Beneše hlídka podle popisu zadržela mladíka (17) z Orlové. Za dřívější delikty po něm policie vyhlásila pátrání. Dalšího hledaného výrostka (16) z Ostravy strážníci odhalili 21. listopadu v Lidické ulici.
• Po půlnoci 22. listopadu chtěli strážníci v ulici Čs. armády zkontrolovat muže, který se choval podezřele. Neměl u sebe doklady, a když hlídce hlásil osobní údaje, znělo to velmi nepřesvědčivě. Na místo proto dorazila policie a začala prověřovat mužovu totožnost. Ukázalo se, že jde o muže (26) ze Slovenska, který se snažil vystupovat pod cizí identitou.
Trestná činnost
• Ráno 8. listopadu oznámila ostraha Lidlu v Šunychelské ulici, že z prodejny utekl zloděj se zbožím za 160 korun. Podle popisu strážníci lapku (23) z Bohumína vypátrali a zadrželi v Mírové ulici.
• Po setmění 27. listopadu reagovala hlídka na telefonické oznámení a vyjela k podchodu do lesoparku Na Panském v ulici Za Věží. Načapala tady dva nezletilé vandaly (13, 14) z Bohumína, kteří posprejovali betonové stěny podchodu. Trestný čin sprejerství si převzala policie, ale vzhledem k věku pachatelů je nemůže stíhat.
Pořádková činnost
V listopadu strážníci odchytili a umístili do útulku osm volně pobíhajících psů. Vyřídili na místě 165 přestupků, mimo jiné šest drobných krádeží v obchodech, a dalších osmnáct předali k dořešení kompetentním orgánům. Strážníci se zabývali také založením deseti černých skládek. Nepořádníci dostali pokutu a smetí museli uklidit. Průběžně strážníci i asistenti prevence kriminality monitorovali problémové lokality, také i a předali k nápravě desítky závad a učinili jedenáct nálezů ztracených věcí.

Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz