Maják - městská policie Bohumín - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Aktuální dění

ZÁKAZY ŘÍZENÍ A DROGY

* Ve Školní ulici v Rychvaldu hlídka 3. března díky kamerovému systému zadržela řidiče (45) z Ostravy, který má do letošního listopadu soudní zákaz řízení. Na stejném místě po dopravním přestupku zastavila i šoféra (24) z Orlové. Také on nesmí řídit, a to až do konce příštího roku.

* Strážníci přistihli za volantem tři narkomany, všechny pod vlivem pervitinu. Prvnímu (40) překazili jízdu 4. března ve Spojovací ulici, další (37) uvízl 6. března v Lidické ulici a poslední (23) v Opletalově ulici. Dva z nich přitom nemají za volantem co dělat, protože mají rovněž platné zákazy šoférování. Mladík (23) z Dolní Lutyně do letošního listopadu, muž (37) z Bohumína až do roku 2026.

 

PROPADLÉ DOKUMENTY

* Dopravním přestupkem na sebe ve Vrbické ulici 19. března upozornil řidič (25) z Orlové. Strážníci následně zjistili, že má jeho vůz téměř dva roky propadlou technickou kontrolu. Za porušení předpisů zastavila hlídka také důchodce (68) z Bohumína 27. března v Drátovenské ulici. Jeho autu skončila platnost technické kontroly loni v létě.

* Nekorunovaným rekordmanem propadlých dokladů se však stal penzista (78) z Rychvaldu, kterého strážníci kontrolovali 7. března v Rybničné ulici. Řidičský průkaz mu přestal platit před třemi roky, STK jeho vozu propadla předloni a povinné ručení neplatí od března 2020. Prohřešků se mu nakupilo tolik, že jej musí řešit správní orgán.

 

DLUŽNÍCI ZA VOLANTEM

Od loňska může městská policie znemožnit další jízdu botičkou nebo zabavením espézetky vozidlům, jejichž řidič neuhradil městu pokutu za dřívější dopravní přestupek. V březnu na tuto pravomoc doplatili tři zapomnětlivci. Strážníci zastavili 18. března v Nádražní ulici řidičku (28) z Bohumína, která městu dlužila za neuhrazenou pokutu pětistovku. Ve stejné ulici dostal 20. března stopku mladík (20) z Petrovic u Karviné, který dlužil patnáct stovek. A v Drátovenské ulici spáchal dopravní přestupek muž (63) z Bohumína, který za předešlé prohřešky nezaplatil rovných pět tisíc. Aby nepřišli o auta, všichni resty na místě nebo v radniční pokladně uhradili.

 

KRÁDEŽE A ZÁKROKY

* Do Březové ulice v Rychvaldu se 2. března v pravé poledne vypravil krást muž (48) z Orlové. Měl spadeno na dřevo, které tady těží polská firma, a ládoval si jej do auta až pod strop. Strážníci mu ale krádež zhatili. Poberta musel dřevěné klády vrátil a dostal tučnou pokutu za pokus jejich zcizení.

* Na tísňovou linku 156 zavolal 6. března v podvečer svědek, který viděl muže, jak si u železničního přejezdu u prodejny Kaufland v ulici 9. května lehá do kolejiště a zřejmě chce spáchat sebevraždu. Strážníci na místě zajistili podnapilého muže (35) z Ostravy. Převzala si jej republiková policie, která u přejezdu zasahovala společně se strážníky.

* Před půlnocí 8. března zadržela hlídka v Bezručově ulici dva chmatáky (19, 30), kteří o den dříve kradli v supermarketu Lidl. Utekli z něj bez placení s alkoholem za bezmála dva tisíce.

* Mladík (22) z Orlové rozbil 19. března po poledni skleněnou výplň vstupních dveří v Nádražní ulici a pak se dal na útěk. Ten mu ale zmařila hlídka, která jej dopadla v ulici 9. května.

* Oděvy za více než dvě tisícovky ukradl 22. března v krámě na hlavní třídě lapka (26) z Bohumína. Z místa činu ujel na kole. Strážníci ho ale vypátrali a do deseti minut zadrželi v ulici 9. května.

* Trojice zlodějů, dva (19, 30) z Bohumína a jeden (22) z Orlové, úřadovala v supermarketu Albert. Parta utekla z obchodu s kradeným zbožím za pět tisíc, naskočila do auta a ujela. Hlídka strážníků ale pachatele v ulici 9. května dopadla.

* Strážníci v březnu dále řešili založení devíti černých skládek, zadrželi čtyři hledané osoby a dvanáct uprchlých chovanců diagnostických ústavů.

Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz