Maják - městská policie Bohumín - Městská policie Bohumín - www.mpbohumin.cz

Aktuální dění

PRCHAL VOZEM I PĚŠKY

Ve filmové sérii Rychle a zběsile, v níž jedou motory na plné obrátky, zatím mozkové závity stagnují, se zřejmě zhlédl muž (47) z Rychvaldu. Ačkoli nevlastní řidičák, neustále se cpe za volant a předvádí na silnicích absurdní kousky. Při jednom z posledních naboural vůz městské policie.

Mazdu, za jejímž volantem seděl notorický hříšník bez řidičského oprávnění, se strážníci snažili zastavit dopoledne 4. dubna. Šofér ale na výzvy nereagoval a začal ujíždět na Kopytov. Nejprve se chtěl i s autem skrýt v lesním porostu u bývalého přístaviště, po odhalení ale vystřelil zpět na hlavní silnici. Při tomto manévru napálil do jedné ze dvou policejních dacií, které ho pronásledovaly.

Uprchlík měl celou dobu ve voze spolujezdkyni s malým dítětem, ale ani srážka se strážníky jeho běsnění neukončila. Muž naopak znovu šlápl na plyn a začal ujíždět opačným směrem na Bohumín. Jeho zběsilá jízda však záhy skončila v Šunychelské ulici za nadjezdem přes dálnici. Muž chtěl odbočit doleva ke kruhovému objezdu, ale přecenil své schopnosti a vyletěl ze silnice. S vozem skončil v rokli vedle zahrádkářské osady. Ženě s dítětem se naštěstí nic nestalo, muž však prchal dál, tentokrát po svých. Kdoví jakou trasu útěku si zvolil, každopádně se na ní hodně znečistil. Strážníci totiž dostali hlášení o podivném zabláceném muži a díky oznámení svědků jej zadrželi. Následně putoval do rukou republikové policie a zpovídat se bude hned z několika trestných činů.

 

ZÁKROKY NA SILNICÍCH

• Společná hlídka republikové a městské policie zadržela 11. dubna v ulici Na Vrchách v Dolní Lutyni opilého řidiče (48) z Ostravy. Přestože bylo teprve 10 hodin dopoledne, už měl v krvi 3,14 promile. Databáze navíc prozradila, že má zákaz řízení motorových vozidel.

• Na tř. Dr. E. Beneše chtěli strážníci 11. dubna řešit dopravní přestupek s řidičem (40) z Bohumína. Během projednávání hodlali provést test na návykové látky, který ale provinilý šofér odmítl. Převzala si jej proto státní policie.

• Pokutu ve výši dvou stovek v minulosti nezaplatila řidička (43) z Bohumína. Doplatila však na to, že ji hlídka přistihla 13. dubna v Nerudově ulici při dalším dopravním přestupku. Předchozí dluh na místě uhradila, aby se vyhnula trestu v podobě zabavení registračních značek.

• Pervitinem se zdrogoval řidič (26) z Polska a 14. dubna v půl druhé ráno se projížděl Bohumínem. Strážníci ho přistihli v Revoluční ulici. Také zjistili, že figuruje v registru městských dlužníků. Tisícikorunový rest muž sice na místě zaplatil, ale policii se bude zpovídat z prohřešků pod vlivem návykových látek.

• Drogy hrály roli také v případu z 22. dubna. Opět to byl pervitin, který užil řidič (24) z Ostravy. Hodinu před půlnocí ho zastavili strážníci v Orlovské ulici v Rychvaldu a předali jej Policii ČR.

• Na třídě Dr. E. Beneše se 28. dubna ve dvě hodiny odpoledne pohyboval motorizovaně ochmelka (55) z Orlové. Při kontrole nafoukal 1,21 promile.

• Alkohol si 30. dubna před jízdou neodepřel ani řidič (59) z Bohumína. Pod vlivem bohužel způsobil před osmou večerní nehodu v ulici 9. května. Bouračku však odmítal řešit, auto odstavil a odkráčel pryč. Hlídka ho přesto vypátrala a zadržela.

 

ZÁKROKY V ULICÍCH

• Bohumínští strážníci v dubnu zadrželi dva odsouzené (31, 52), kteří se vyhýbali nástupu do vězení. Dopadli rovněž muže (39), když prchal před policií, aby mu nemohla předat sdělení obvinění. A v Šunychelské ulici překazili útěk také dvěma mladistvým chovankyním tamního diagnostického ústavu. Hlídky současně vypátraly dva muže (37, 54), po nichž vyhlásila republiková policie pátrání.

• Hlídky během uplynulého měsíce pokutovali tři nepořádníky, kteří vyhodili odpad mimo kontejnery. 19. dubna odhalili také založení objemné černé skládky v ulici K Vypařovačce, kde se neznámý pachatel zbavil velkého množství pneumatik. Strážníci však zjistili indicie, které by mohly vést k jeho odhalení.

Copyright © 2006 - 2024 Městská Policie Bohumín - www.mpbohumin.cz created by web-evolution.cz